SRPSKI FUDBALE, GDE SI?! Dva meča Lige šampiona kao celo kolo Superlige

Izvor: Kurir, 23.Feb.2017, 09:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Utakmice šesnaestine finala Lige šampiona surovo su nas podsetile na „kvalitet“ fudbala najjače lige u Srbiji Naime, dok je na samo dva meča u utorak uveče palo čak 14 golova, tokom celog kola srpske Superlige, tačnije na osam mečeva, postignuto je skromnih 13 pogodaka

Da podsetimo, Mančester siti pobedio je Monako sa 5:3, dok je Atletiko slavio sa 4:2

Goleada / Ovo su >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << najveći preokreti u Ligi šampiona

Finale 2005Liverpul - Milan3:3, pp 3:2

Neverovatno finale odigrano je i u Istanbulu 2005, kad je Liverpul posle prvog poluvremena gubio od Milana sa 0:3, da bi u drugih 45 minuta, u razmaku od šest minuta (54-60), crveni postigli tri gola izjednačivši rezultat, a onda na penale osvojili trofej

Polufinale 1999Juventus - Mančester junajted2:3

Posle 1:1 na Old Trafordu, gde je Junajted na jedvite jade izvukao remi golom Rajana Gigsa u sudijskoj nadoknadi, Juventus je u revanšu već posle deset minuta imao vođstvo od 2:0 golovima Filipa Inzagija Ekipa ser Aleksa Fergusona se nije predavala, pa je u nastavku dala tri gola za finale

Četvrtfinale 2004Deportivo - Milan4:0

Milan je u prvoj utakmici na San Siru pobedio rezultatom 4:1 i očekivao se siguran prolaz roso-nera u polufinale Međutim, Deportivo je na stadionu Rijazor priredio senzaciju i pobedom od 4:0 izbacio italijansku ekipu koju su predvodili Kaka i Ševčenko

Druga faza takmičenja 2001Deportivo - PSŽ4:3

Ekipa Pari Sen Žermena je posle sat vremena igre vodila sa 3:0 u gostima Ali je tada Deportivo u ludoj završnici, zahvaljujući igračima s klupe i lucidnoj odluci trenera Havijera Amijana, napravio čudo Postigli su četiri gola i osigurali plasman u četvrtfinale

Druga faza takmičenja 1998Monako - Sporting3:2

Sporting iz Lisabona vodio je u direktnom sudaru za plasman u četvrtfinale do 65 minuta protiv Monaka I to sa dva gola razlike Ipak, domaćin je na krilima Tijerija Anrija (75) i Davida Trezegea (65) okrenuo rezultat, a treći pogodak Anri (89) postigao je u sudijskoj nadoknadi

Četvrtfinale 2013Dortmund - Malaga3:2

Prvi meč završen je sa 0:0, a Malaga je od 82 minuta, kad je Eliseu dao gol, imala prednost i vođstvo od 2:1 i polufinale u džepu Kada je škotski sudija Krejg Tomson označio sudijsku nadoknadu, na stadionu Borusije usledio je pravi triler i preokret

Autor: Reuters,Fonet

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.