SKANDINAVIJA OPEN: Orlovi iznad Švedske!

Izvor: Sportski Žurnal, 19.Jul.2012, 22:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švedska – Srbija 21:23 (10:8)
KristianštadGledalaca: 2.049. Sudije: Pedersen i Olesen (Danska). Sedmerci: Švedska 3 (1), Srbija 4 (3). Isključenja: Švedska 8, Srbija 8 minuta.
ŠVEDSKA: Ekberg 2, Sjostrand, Aren 1, K. Anderson 1, Ekdal du Ric 4, Kalman 2, Larolm, M. Anderson, Peterson 2 (1), Nilson, Doder 5, Jakobson 2, Karlson 1, Gustafson, Jernemir, Zahrison 1.
SRBIJA: Marjanac, Šešum 1, Vujin 5, Nikčević 4, Manojlović, Toskić, Stanić (15 odbrana, 2 sedmerca), Ilić 4 (3), Marković, Milić, Prodanović 5, Stojković 1, Rnić, Beljanski, Vučković, Čutura 2, Stanković 1.
Igrač utakmice: Darko Stanić.
Semafor: 1:3 (6), 2:4 (9), 5:4 (14), 6:6 (20), 11:8 (31), 11:12 (35), 14:12 (37), 15:17 (42), 16:19 (49), 18:21 (57), 20:23 (60).
Orlovi su odlično otvorili Skandinavija open, u prvom polufinalnom meču savladali su domaćina, pa će se u petak od 20 časova u finalu boriti za pehar protivprvaka Evrope Danske, koja je u polufinalu savladala Norvešku sa 35:23.
Dobro su krenuli izabranici Veselina Vukovića, posle uvodnih deset minuta imali su dva gola viška, a onda se razbranio Matias Anderson na golu Šveđana.
Dirigentsku palicu je u napadu preuzeo Srbin u dresu domaćina Dalibor Doder, pa je za pet minuta došlo do preokreta (5:4).
Do pred sam kraj prvog dela vodila se izjednačena bitka, a onda su serijom 3:0 puleni selektorskog tandema Olson - Lindgren poveli 11:8.
Tada su Orlovi raširili krila, pre svih Stanić na golu. Za četiri minuta postigli su četiri gola (11:12), ali onda ponovo domaćinu dozvolili seriju 3:0.
Onda je usledio ključni period meča, odbrana Orlova je očvrsnula, za 12 minuta primljena su samo dva gola, a postignuto je sedam, što je i rezultovali vođstvom 19:16, koje su u poslednjih desetak minuta lako sačuvali.
Šveđani su prvo poluvreme odigrali dobro, a tokom celog meča probavali su odbrane 6-0 i 5-1.

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.