SERIJA A: Goleada i pobeda Lacija u Bergamu, Sasuolo posle pobede dolazi na Marakanu (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 21.Avg.2016, 23:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prvo kolo Serije A donelo je prvu pobedu srpskog Lacija, kao i poraz Intera u gostima protiv Kjeva. Zvezdin rival u Ligi Evrope slavio na Siciliji.

Bolji početak Serije A nismo mogli ni da zamislimo. Golova je bilo kao kiše, a najviše u Bergamu gde je Lacio kao gost sa 4:3 savladao Atalantu. Igrao se 15. minut kada je Milinković-Savić fenomenalno uposlio Imobilea, a ovaj matirao Sportiela. Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0 za Rimljane. Strelac je bio Hoed. Potpuni potop >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << Atalanta je doživela u 33. minutu kada je Lombardi povisio na 3:0. Ipak, malo je falilo da se Atalanta izvuče. Od 63. do 67. minuta domaćin postiže dva gola preko Kesie. Ipak, pobedu Laciju overio je Kataldi u 89. minutu na asistenciju Baste, a Petanja je postavio konačnih Atalanta – Lacio 3:4.

Od srpskih fudbalera od početka su na terenu bili Milinković-Savić i Basta koji su “upisali” po asistenciju, dok je Đorđević ušao sa klupe.
Najveće iznenađenje priredila je ekipa Kjeva koja je sa 2:0 savladala Inter. Oba gola za “leteće magarce” postigao je Birsa. Protivnik Crvene zvezde u plej-ofu za Ligu Evrope Sasuolo savladao je Palermo u gostima 1:0, a gol je postigao Berardi iz penala u 31. minutu.