SERIJA A: Čudesan preokret Bolonje, kriza Napolija nema kraja (FOTO)

Izvor: SrbijaDanas.com, 02.Dec.2019, 01:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prva pobeda Bolonjeza u pet kola.

Kriza Napolija nastavila je da se produbljuje i posle 14. kola Serije A u kojem su Napolitanci dočekali Bolonju i doživeli poraz uprkos vođstvu na poluvremenu. Ovo je drugi poraz Napolija u poslednjih pet kola, a toliko Napolitanci nisu uspeli da ostvare ni trijumf. Sa druge strane Bolonja je ostvarila prvi trijumf u pet kola.

Tim Karla Anaćelotija dominirao je tokom prvog poluvremena, propuštao šanse da bi u 41. minutu Ljorente >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << postigao pogodak pokupivši odbitak posle šuta Insinjea koji je odbranio golman Bolonje.

#SerieA segui la #direttagol di #VeronaRoma #NapoliBologna 1-2 Azzurri escono tra i fischi. Skov Olsen e Sansone rispondono a Llorente. Ancelotti "Mi prendo responsabilità e troverò i rimedi" #ANSAhttps://t.co/uTl7I6NDv9

— Agenzia ANSA (@Agenzia_Ansa) December 1, 2019

Imali su domaćini šanse i u drugom poluvremenu, ali je Bolonja svoje umela da iskoristi. Skov je u 58. minutu pogodio za izjednačenje, da bi u 80. minutu usledila kazna za promašene šanse Mertensa i Lozana. Nikola Maksimović je pogrešio i izgubio loptu koja se odbila do Ruiza i stigla do Sansonea koji postiže gol za vođstvo Bolo je 2:1. Ljorente je postigao gol za izjednačenje u 90+4. minutu, ali je poništen posle VAR pregleda zbog navodnog ofsajda Španca.