Rukometaši Srbije obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo

Izvor: RTS, 14.Jun.2018, 13:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Portugalija - Srbija 25:25 (13:10). Rukometna reprezentacija Srbije obezbedila je plasman na Svetsko prvenstvo pošto je u revanš utakmici u Portugaliji odigrala nerešeno sa domaćinom. Srbija je u Nišu, u prvom meču, slavila sa 28:21.
Reprezentacija Srbije izborila je plasman na Svetsko prvenstvo koje će se narednog januara >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << održati u Nemačkoj i Danskoj!

"Orlovi" su odbranili +7 iz Niša (28:21) u revanš duelu sa Portugalcima u Povoa de Varzimu!
SRBIJA: Pušica 3 , Crnoglavac, Vujić 1, Krsmančić, Đukić, Verkić četiri odbrane, Pešić, Radivojević 6(2), Ilić N 4, Rnić, Ilić V 1, Zelenović 4, Sretenović 2, Marsenić 2 , Stevanović, Cupara sedam odbrana.
Tok meča:
23.37 - Kraj meča, Portugalija - Srbija 25:25. Srbija je sačuvala prednost iz Niša i obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo!
23.20 - Nerešeno u Portugaliji - 20:20 posle dvadeset minuta igre.
23.07 - Domaćin posle prvih deset minuta drugog poluvremena ima minimalnu prednost 17:16.
22.55 - Nastavljen je meč u Portugaliji...
22.42 - Poluvreme, Portugalija - Srbija 13:10. Domaćin ima tri gola prednosti posle prvih trideset minuta igre. Tvrda utakmica u kojoj se naši reprezentativci nisu najbolje snašli pa je domaća ekipa od starta meča konstantno u prednosti. Po dva gola za Srbiju postigli su Radivojević i Pušica. Naši igrači oba dosuđena sedmerca u prvom periodu igre nisu uspeli da realizuju.
22.27 - Nerešeno, 6:6 posle 20 minuta igre...
22.15 - Selektor Srbije Obradović prinuđen da zatraži tajm-aut posle vođstva domaćina od 5:2 posle deset minuta igre u prvom poluvremenu.
22.06 - Bogdan Radivojević postiže prvi pogodak za našu reprezentaciju u trećem minutu meča, 2:1 za Portugaliju.
22.02 - Počeo je meč, domaćini prvi kreću sa centra...
21.52 - Ruometaši Srbije izašli su na teren dvorane u mestu Povao de Vazim, nadomak Porta. Sledi intniranje himni.