Izvor: Blic, 19.Sep.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ronaldinjo već na tronu
Ronaldinjo već na tronu
U Londonu će danas biti održana svečanost u organizaciji Udruženja međunarodnih profesionalnih fudbalera (FIFP-ro) povodom dodele nagrada najboljim svetskim igračima u izboru 40.000 profesionalnih igrača iz celog sveta, koliko ih je učestvovalo u anketi.
Svečanost će biti održana u holu 'Vembli Konferens centra', a očekuje se da će blizu 150 miliona ljudi pratiti prenos događaja. Britanski mediji tvrde da su dva laureata već poznata. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Za najboljeg svetskog igrača u izboru kolega biće proglašen fudbaler Barselone Ronaldinjo, dok će titula najboljeg mladog igrača pripasti napadaču Mančester junajteda i reprezentativcu Engleske Vejnu Runiju.
- Runi je imao žestoku konkurenciju klupskog kolege Kristijana Ronalda, dok je Ronaldinjo ubedljivo došao do prvog mesta - otkriva izvor jednog ostrvskog nedeljnika.
Ceremonija proglašenja održava se 11. put, a proslavu će uveličati i veliki broj zvezda iz sveta šou-biznisa i mizuke.
Z. K.




