Real siguran u Saragosi, Erkules rasturio Malagu u drugom poluvremenu

Izvor: Blic, 12.Dec.2010, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Reala su lako stigli do pobede rezultatom 3:1 na gostovanju Saragosi, a ubedljiva je bila i ekipa Erkulesa, koja je deklasirala Malagu sa 4:1 u 15. kolu Primere.

Ekipa Žozea Murinja se već neko vreme muči sa napadačima, pa je trener zahtevao od uprave hitna rešenja i pojačanja u zimskom prelaznom roku, ali su i raspoložove snage bile više nego dovoljne za nemoćnu Saragosu.

"Kraljevi" su trijumfom bar na kratko izbili na čelo tabele sa bodom više od >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Barselone koja kasnije igra sa Sosijedadom kod kuće.

Kristijano Ronaldo je bio u centru pažnje kod gola Mesuta Ozila u 15. minutu jer je petom lepo dobacio loptu asistentu Marselu, a zatim je oduševio publiku u poslednjim trenucima poluvremena.

Portugalac je u svom stilu izveo slobodnjak sa 20-ak metara, lopta je završila koji centimetar ispod prečke, a Leo Franko nije stigao ni da se pomeri - 2:0.

Tri boda su već tada bila spakovana, ali se u uvodnim trenucima nastavka Di Marija potrudio da još jednom zatrese mrežu. "Fenjeraši" iz Saragose nisu nagovestili da bi mogli da naprave čudo, ali su iz penala bar stigli do utešnog pogotka.

Za razliku od njih, Malaga je svoj gol u ubedljivom porazu postigla na samom početku utakmice sa Erkulesom. Gosti su čuvali prednost sve do 65. minuta kada, posle čega su doživeli debakl. U narednih 15-ak minuta golove su postigli Trezege, Drente, Kruz i Kiko za konačnih 4:1.

Preokret u drugom delu je napravio i Bilbao protiv Espanjola golovima Ljorentea i Lopeza za 2:1, a mnogo neizvesnija završnica viđena je na utakmici Majorka - Santander u kojoj su domaći do tri boda stigli golom Serana u zaustavnom vremenu.