Rasulo Bazela protiv Tobola, Saša Ilić pred eliminacijom

Izvor: B92, 27.Jul.2023, 21:40

Fudbaleri Bazela razočarali su svoje navijače u susretu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija.

Švajcarski klub, koji se nekada takmičio i u Ligi šampiona doživeo je nokaut kod kuće od ekipe Tobola iz Kazahstana, 1:3 (1:0).

Iako su imali prednost na poluvremenu od 1:0, koju im je doneo Tijerno Bari u 25. minutu, u nastavku je usledio neočekivani preokret.

Porazu je svakakao kumovalo i to što je Bazel u drugom delu ostao sa devetoricom na terenu, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zbog isključenja Barija u 56. i Kalafiorija u 69.

Gosti su u 54. promašili penal, ali su potom uspeli da postignu tri gola.

U 57. minutu Sergus Deble je bio precizan sa 11 metara, da bi na 1:2 povisio Ramazan Orazov u 62. minutu.

Konačnih 1:3 delo je Islama Česnokova iz 71. minuta.

A pred eliminacijom je i sofijski CSKA koji sa klupe predvodi Saša Ilić.

Bugarski tim je poražen 2:0 od rumunskom Sepsija na svom terenu pa ga čeka (ne)moguća misija u revanšu.

Gosti su bili dominantniji i na kraju su u poslednjih 25 minuta golovima Rondona i Varge stekli veliku prednost pred revanš 3. avgusta.

U susretu Ordabasija iz Kazahstana i Legije iz Varšave, videli smo i duele dva bivša igrača Crvene zvezde.

Pape Mamadu Mbođ je postigao gol za Ordabasi, a na drugoj strani bio je Radovan Pankov.

Susret je završen rezultatom 2:2 (1:0), a Ordabasi može da žali jer je ispustio prednost od dva gola.

Mađarski Debrecin je zahvaljujuči golu Stefana Lončara, bivšeg veznog igrača Novog Pazara slavio u Jermeniji protiv Alaskerta i bliži je plasmanu u treće kolo kvalifikacija.