Raspucani Arsenal ostavio publiku bez pravog derbija

Izvor: B92, 25.Feb.2024, 00:01

Fudbaleri Arsenala savladali su Njukasl rezultatom 4:1 u derbiju 26. kola Premijer lige.

"Svrake" su slavile u prvom meču dva tima golom Entonija Gordona, pa su "tobdžije " imale razlog da im se revanširaju – što su i učinili sa sve kamatom.

Po goste na "Emirejtsu" je krenulo loše već u 18. minutu kada je Svena Botmana lopta pogodila u koleno i završila u mreži gola Lorisa Karijusa.

Pet minuta kasnije, na semaforu je bilo 2:0 posle gola Kaija Haverca. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Gabrijel Martineli je probio i pronašao Nemca na ivici peterca, a ovaj nije imao težak posao.

To je bio rezultat prvog poluvremena, a Arsenal je u drugom postigao još dva i tako postao prva ekipa u istoriji Premijer lige koja je u sedam uzastopnh poluvremena davala po najmanje dva gola.

Za to je dobrim delom zaslužan Bukajo Saka koji je u 65. minutu povisio na 3:0 i tako postao prvi Englez od 1994. koji je postigao gol za Arsenal u pet uzastopnih utakmica. Prethodno je to uspelo Janu Rajtu.

Tačku na meč stavio je posle kornera Deklana Rajsa poljski defanzivac Jakub Kivior četiri minuta kasnije, dok je utešni pogodak za goste bio delo Džoa Viloka u 84. minutu.