Ramzi za osmu u nizu Arsenala

Izvor: B92, 11.Apr.2015, 18:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Arsenala ostvarili su osmu uzastopnu pobedu u Premijer ligi pobedom nad Burnlijem u gostima minimalnim rezultatom.

U meču 32. kola jedini gol za ekipu Arsena Vengera postigao je Aron Ramzi u 12. minutu, koji je posle dva promašaja svojih saigrača bio na pravom mestu i doneo pobedu svojoj ekipi.

Tobdžije su ovim trijumfom zadržale drugu poziciju na tabeli sa 66 bodova, četiri manje od Čelsija koji u nedelju gostuje Kvins Park Rendžersu.

Fudbaleri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Aston Vile pobedili su Totenhem sa 1:0 u gostima i tako su ostvarili važan trijumf u borbi za opstanak. Lester je preokretom u završnici savladao VBA 3:2, a Sautempton je sa 2:0 bio bolji od Hala.

Janik Bolasi postigao je het-trik u pobedi Kristal Palasa nad Sanderlendom 4:1, dok su Vest Hem i Stoku remizirali 1:1.

Kristijan Benteke nastavlja sa izvanrednim partijama – postigao je osmi gol na poslednjih šest utakmica, a sada je njegov pogodak bio vredan pobede Aston Vile na Vajt Hart Lejnu. Igrao se 35. minut, Bakuna je odlično centrirao sa desne strane, a Benteke je natrčao i glavom poslao loptu u donji desni ugao Ljorisovog gola.

Sančes je isključen u 94. minutu, ali je Vila uspela da sačuva prednost i da ostvari devetu pobedu u sezoni. ’Pevci’ su nešto bolji bili u drugom poluvremenu posle bledog početka, ali to nije bilo dovoljno za izjednačujući gol, pa je Totenhem sve dalje od Lige šampiona.

Za razliku od njih, Sautempton koliko-toliko drži korak – posle poraza od Evertona, ’Sveci’ su dobili Hal, a prvi pogodak postigao je Vord-Prauz u 56. minutu iz penala koji je Brus skrivio nad Longom. Trijumf domaćima obezbedio je Gracijano Pele u 81. minutu, kada je krunisao lepu timsku akciju preciznim udarcem po zemlji. Pele je tako prekinuo golgeterski post od 1245 minuta.

Filip Đuričić nije igrao za Sautempton zbog povrede skočnog zgloba, a Dušan Tadić igrao je od 61. minuta.

Pobeda u lokalnom derbiju u prošlom kolu nije potpuno podigla Sanderlend, koji je doživeo ubedljiv poraz od Kristal Palasa. Heroj meča bio je trostruki strelac, 25-godišnji Janik Bolasi, koji je u dosadašnjem toku Premijer lige dao dva gola. Momak iz DR Kongo postao je prvi igrač u istoriji Palasa koji je upisao het-trik u PL.

Menadžer Alan Pardju potpuno je preporodio Palas – od njegovog dolaska, tim je osvojio 25 bodova, a samo je Arsenal u tom periodu uzeo više (30).

Na preostala dva meča videli smo velika uzbuđenja u završnici – Arnautović je u 95. minutu doneo bod Stouku na gostovanju Veste Hemu na Apton Parku, dok je Vardi u 91. kompletirao preokret Lestera za trijumf nad VBA i nastavak borbe za opstanak.