Rajković blistao, Majorka niže pobede – drugi tim lige ide kući praznih ruku

Izvor: B92, 03.Mar.2024, 21:33

Fudbaleri Majorke napravili su iznenađenje i savladali Đironu minimalnim rezultatom (1:0) u meču 27. kola La Lige.

Tim sa Balearskih ostrva je nedavno prošao Sosijedad i plasirao se u finale Kupa kralja, a na tom uspehu su izgradili i novi protiv drugoplasirane ekipe španskog prvenstva.

Za razliku od duela protiv tima iz Baskije, između stativa ekipa Havijera Agirea se vratio Predrag Rajković koji je bio najbolji akter ovog susreta.

Srpski reprezentativni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čuvar mreže je u nekoliko navrata sačuvao svoj tim, pa tako i u prvom minutu nadoknade kada je odbranio pokušaj Jana Kouta.

Njegovom timu je posledično tome bio potreban samo jedan gol. Postigao ga je Hose Kopete u 33. minutu meča.

Štoper Majorke se našao na pravom mestu, nakon što se pokušaj Maskarelija iz daljine odbio od Larina do njega. Kopete nadalje nije imao težak posao.

Majorka je sa ovom pobedom stigla do 15. mesta i na osam je bodova od opasne zone. Đirona ostaje druga, ali će Barselona moći da je prestigne ukoliko savlada Atletik Bilbao na "San Mamesu".

U narednom kolu Majroka će igrati protiv Barselone, dok Đirona dočekuje Osasunu.