Radonjić golom pokrenuo Marsej do pobede, remi Poćetina na debiju u PSŽ

Izvor: B92, 07.Jan.2021, 00:15

Debi Maurisija Poćetina na klupi Pari Sen Žermena nije se završio pobednički. Parižani su kao gosti u Sent Etjenu odigrali nerešeno, 1:1.

Bilo je ovo veče sa dosta uzbuđenja na terenima širom Francuske, a odličan je bio i bivši igrač Crvene zvezde, Nemanja Radonjić koji je postigao vodeći gol za Marsej.

Na "Velodromu", Marsej je slavio protiv Monpeljea sa 3:1 , a srpski fudbaler je pokrenuo mašinu domaćina pogotkom u 41. minutu.

Florijan Tovan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je uradio sve, sjajno je ubacio loptu u peterac gostiju, a tamo je bio Radonjić koji je udarcem glavom zatresao mrežu.

Bio je to njegov osmi meč od starta sezone i prvi pogodak u Ligi 1.

Znalo se da Pari Sen Žermenju neće biti lako u Sent Etjenu.

Promena trenera ponekad može da poremeti ekipu, ponekad je to i šok terapija, ali sve u svemu moraće "sveci" daleko bolje i više ako žele da prestignu Lion na čelu tabele.

Oba gola na meču u Sent Etjenu postignuta su u prvom delu, prvo je Hamuma u 19. minutu doneo prednost domaćinu da bi tri minuta kasnije Mojze Ken postigao gol za 1:1.

Lion je pobegao Parižanima za nova dva boda i sada imaju tri poena viška, 39 naspram 36.

Doduše, igrači Liona do nove pobede nisu došli lako, pobedili su Lens sa 3:2.

Brest je bio bolji od Nice (2:0), dok je Strazbur deklasirao Nim u pobedi od 5:0.