Radnički poražen 2:0 u prvoj utakmici u Izraelu

Izvor: Beta, 26.Jul.2018, 21:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Radničkog izgubili su večeras sa 2:0 od Makabi Tel Aviva, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.Golove na stadionu u Netanji dao je Vidar Orn Kjartanson u 51. i iz penala u 69. minutu. Revanš će se igrati za sedam dana u Nišu.Makabi je, pred oko 10.000 navijača na stadionu u Netanji, bio dosta opasniji rival u prvih 45 minuta, redjali su se napadi izraelskog tima pred golom niške ekipe, ali je im je Radnički odoleo.Najbolju šansu Makabi je imao u osmom minutu kada je Vidar Kjartanson pogodio prečku. Nakon ubačene lopte u kazneni prostor Kjartanson je šutirao iskosa s leve strane, lopta je prošla pored nepomičnog Mladena Živkovića i završilana prečki.Kjartanson je u 16. minutu uspeo da pogodi mrežu Radničkog, ali je taj  pogodak poništen zbog ofsajda. Na drugoj strani, nije bilo puno posla za Predraga Rajkovića.Ekipa Vladimira Ivića je u istom ritmu počela i drugo poluvreme i to se isplatilo već u 51. minutu kada je Kjartanson savladao Živkovića. Ejal Golasa je proigrao Kjartansona na desnoj strani, koji je šutirao po zemlji i savladao golmana Radničkog za 1:0.U 58. minutu šut je, na drugoj strani, oprobao Taras Bondarenko, ali je lopta završila daleko preko prečke. Sedam ...