Radnički pobedio Zvezdu

Izvor: RTS, 04.Mar.2010, 21:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaši Radničkog, pobedili su u Kragujevcu u dvorani Jezero, Crvenu zvzdu sa 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:12, 17:15) u derbiju šestog kola Mini lige Srbije. Bio je ovo važan meč za oba kluba, posle nadmetanja u Kupu Srbije.

Prvi set je bio veoma neizvestan. Do samog kraja su se rivali smenjivali u prednosti. Ipak, na samom kraju tog dela meča, odbojkaši Zvezde su uspeli da budu koncentrisaniji i da dobiju prvi set sa 29:27.

Nekoliko grešaka domaćih odbojkaša >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na mreži iznedrile su prednost Crvene zvzedena polovinom drugog seta. Ipak, Radnički je potpomognut domaćom publikom i boljim servisom uspeo da preokrene rezultat i poravna na 1:1 u setovima. Drugi set završen je 25:22 za kragujevački klub.

U trećem setu Crvena zvezda je uspela da iskoristi greške rivala i pretoči ih u prednost. Viđene su na mahove oscilacije u igri, ali su odbojkaši Zvezde vođeni dobrim blokom uspeli da dobiju treći set sa 25:21.

Prenuli su se odbojkaši Radničkog u četvrtom setu. Ponovo su bili sigurni u igri na mreži. Bolje su smečovali od igrača Crvene zvezde, koji su bili veoma usporeni u polju a rezultat najbolje odslikava odnos snaga u četvrtom setu. Bilo je 25:12, i rezultat je poravnat na 2:2.

Na početku petog seta uvlačenje nervoze u igru Crvene Zvezde ohrabrilo je odbojkaše Radničkog. Stekli su prednost na početku seta od 5:2, imali su do samog kraja meča konstantnu prednost od dva poena, ali su igrači beogradskog kluba uspeli da izjednače rezultat pred kraj petog seta i donesu upliv neizvesnosti. Greška kod prijema servisa gostiju presudila je meč i donela pobedu Radničkom. Peti set pripao je domaćinu sa 17:15.