Izvor: B92, 06.Mar.2011, 01:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvo finale JJ u godini
Najbolja srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u finale WTA turnira u meksičkom Montereju.
Jankovićeva, prva nositeljka, je posle nešto više od sat vremena igre eliminisala slovenačku teniserku Polonu Hercog sa 6:3, 6:2 u setovima.
Jelena će u svom prvom finalu u 2011. godini igrati protiv Ruskinje Anastasije Pavljučenkove, koja je slavila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << protiv Žisele Dulko iz Argentine sa 6:4, 6:1.
Jelena je odlično servirala, imala je preko 70% uspešnost oba servisa. Spasila je obe brejk šanse svoje rivalke, dok je iskoristila tri od svojih sedam prilika da oduzme servis.
"Srećna samo što ću igrati svoje prvo finale u ovoj godini. Biće teško bez obzira ko mi bude protivnica. Trenutno ne razmišljam o poziciji na WTA listi, najbitnije mi je da sam zdrava. Rezultati će doći", rekla je Jankovićeva posle meča.
Pogledaj vesti o: Jelena Janković








