Izvor: MozzartSport.com, 21.Nov.2020, 21:52

Prštalo na Pishuanu, Selta nije izdržala trku sa Seviljom (VIDEO)

Sjajan meč, šest golova – 4:2

Ako se Sevilja sada ne trgne i krene u juriš ka samom vrhu tabele...

Strašan meč viđen je na Sančez Pishuan stadionu. Šest golova, dva preokreta, totalna ofanziva na obe strane terena, pogoci u samom finišu, koji su začinili dramu. I radost domaćeg tima kada je isteklo celih 97 minuta igre: Sevilja – Selta 4:2 (2:2).

Zvuči čudno na prvu loptu, ali bio je to derbi donjeg dela tabele. Sevilja je utakmicu dočekala >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << na 13. mestu, dok je Selta pretposlednja. Za tim iz Viga je jasno da će se i ove sezone, ko zna koji put uzastopno, boriti za opstanak do poslednjeg kola.

Prekinuli su crveno-beli u prethodnoj rundi seriju od četiri meča bez pobede i nadali su se da će danas dodati još jedan trijumf, što bi bio znak da su se prenuli iz krize. I krenulo je onako kako je Sevilja priželjkivala, igrao se 5. minut kada je Kunde doveo Andalužane u vođstvo.

Ali, umesto domaćina razigrali su se posle toga gosti! Legenda Jago Aspas je u 10. minutu izjednačio, a Nolito je u 36. okrenuo na 2:1 za Seltu.

Kažu da je za svaku ekipu šok, pozitivan ili negativan, kada gol padne u poslednjem minutu poluvremena. A, to se desilo na Pishuanu, kada je En Neziri u trećem minutu nadoknade doneo Sevilji izjednačenje na 2:2.

Mreže su mirovale sve do finiša utakmice. Kako se bližio kraj tako je Sevilja dodavala gas, pomerala linije napred, sabijala Seltu u njen šesnaesterac. A, tim iz Viga se branio, hteo je da makar taj jedan bod odnese za Galiciju.

Ništa od toga... Potpuno čudan udarac izveo je Eskudero u 85. minutu, lopta je nekom parabolom iznenadila sve u timu Selte i pala pravo u mrežu – 3:2. Šok za goste, koji su primili i četvrti gol pre nego što su došli sebi. El Hadadi je stavio tačku, bodovi ove večeri ostaju u Sevilji.