Primera: gostima samo tri boda

Izvor: B92, 03.Jan.2010, 22:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Almerije i Rasinga zabeležili su u 16. kolu Primere važne pobede u borbi za opstanak, dok je Real Madrid propustio šansu da se izjednači sa Barsom.

Almerija je na svom terenu savladala ekipu Heresa sa 1:0, Rasing je sa 2:0 nadigrao ekipu Tenerifa, a identičnim rezultatom Maljorka je savladala Atletik Bilbao. Minimalnu pobedu na svom terenu zabeležio je i Hetafe nad Valjadolidom, dok su Saragosa i Deportivo, te Osasuna i Real igrali bez golova.
Almerija je do pobede nad Heresom stigla u 89. minutu golom Hose Ortisa, a domaćem timu ovo je bila četvrta pobeda u šampionatu. Rasing je u Santanderu takođe stigao do četvrtog prvenstvenog trijumfa. Pogotke za domaćina postigli su Gonsalo Kolsa u 72. i Ćisko u 75. minutu. Hetafea je do tri boda na svom stadionu stigao golom Havijera Kaskera šest minuta pre kraja meča sa Valjadolidom.

Malaga je dva puta vodila u Hihonu ali je Sporting upak uspeo da osvoji bod. Duda je u desetom minutu postigao prvi gol za goste ali je Gregori izjednačio krajem poluvremena. U 60. minutu Malaga ponovo vodi, golom Veligtona, ali samo deset minuta kasnije Kanelja donosi poravnanje. Posle prvih 45 minuta bez golova, Maljorka je u nastavku meča ipak probila odbranu Bilbaa i slavila sa 2:0. Prvi gol postigao je Alvarez u 49. minutu, a Baskijce je dokrajčio Aduriz u 66.

U poslednjem meču kola Real Madrid gostuje Osasuni u Pamploni.