Primera - Andalužani slavili u Kataloniji (video)

Izvor: Sportske.net, 22.Sep.2019, 16:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vrlo dobar start sezone za Real Sosijedad.

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na gostovanju u Barseloni protiv ekipe Espanjola sa 1:3 (0:2).

Poveli su u 18. minutu, strelac je bio iskusni napadač Vilijan Žose, asistirao mu je Ojarzabal.

Igrao se 34. minut kada je Brazilac postigao i drugi gol na utakmici, ovoga puta asistenciju je upisao Portu.

Imao je upravo Portu šansu 10 minuta kasnije, jako dobro je šutirao, ali je još bolje intervenisao >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Dijego Lopez, te nije bilo promene rezultata.

Otišlo se na odmor sa 0:2, da bi nakon osam minuta igre u nastavku Granero imao dobru priliku, upitio je snažan udarac ka golu rivala, ali je Moja odlično odbranio njegov pokušaj.

A onda, 72. minut, Espanjol se vraća u meč, Zaluda je u pokušaju da preseče jedan pas matirao sopstvenog golmana.

Sosijedad je ipak odmah uzvratio, samo tri minuta kasnije, vratili su dva gola prednosti, greška odbrane Espanjola i gol mladog Isaka.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Sosijedada u Kataloniji.

Ovo je bio njihov treći trijumf ove sezone, treći su na tabeli sa 10 bodova, Espanjol u zoni ispadanja sa četiri osvojena boda.