Preokret Srbije protiv Južne Koreje za drugu pobedu u Ligi nacija

Izvor: RTS, 22.Maj.2019, 16:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odbojkaška reprezentacija Srbije ostvarila je i drugu pobedu u prvoj nedelji Lige nacija, u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladana Južna Koreja rezultatom 3:1. Poslednji meč prve nedelje Lige nacija Srbija igra u četvrtak protiv Turske (20.00).
Odbojkašice Srbije zabeležile su i drugi trijumf u Ligi nacija, pošto su u Beogradu savladale Južnu Koreju sa 3:1 (15:25, 25:18, 25:17, 25:14).

Srbija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je tako zadržala stoprocentni učinak, koji može biti krunisan u četvrtak, kada je protivnik u hali "Aleksandar Nikolić" selekcija Turske (20.00).
Selektor Zoran Terzić odlučio je da protiv Koreje šansu da mladim igračicama, koje nisu igrale u prvom meču protiv Holandije, a neiskustvo i trema došle su do izražaja u prvom setu.
Korejke su prvi deo igre rešile u svoju korist 25:15, a igra Srbije delovala je stegnuto i bez samopouzdanja.
Tako je bilo sve do sredine drugog seta, kada su srpske odbojkašice dodale gas i zaigrale sa mnogo više samopouzdanja i snage. Drugi set osvojen je rezultatom 25:18.
U nastavku meča na terenu je postojao samo jedan tim. Prijem je funkcionisao sve bolje, kao i blok, dok je napad donosio poene, do konačne pobede 25:17, 25:14.
Srpska odbojka je tako pokazala da osim sadašnjosti, ima i svetlu budućnost, pošto će devojke poput Sare Lozo, Maje Aleksić i Emilije Antanasijević sve više dobijati šansu u dresu sa nacionalnim grbom.
Ovako je Srbija savladala Južnu Koreju:
18.48 – Kraj meča, Srbija osvaja četvrti set 25:14 i ukupnim rezultatom 3:1 stiže do druge pobede u takmičenju.
18.41 – Srbija krstari ka novoj pobedi. Na, nadamo se, poslednjem tehničkom tajm-autu izabranice Zorana Terzića vode 16:9.
18.32 – Igra Srbije je sve ubedljivija, na prvom tehničkom tajm-autu prednost je 8:3.
18.22Srbija osvaja treći set rezultatom 25:17 i dolazi do vođstva od 2:1 u setovima.
Sada već gledamo igru na kakvu su nas navikle srpske odbojkašice. Gotovo svi segmenti igre funkcionišu, dok Korejke sve teže nalaze rešenje za odbranu Srbije.
18.12 – Ubedljiva igra Srbije koja na drugom tehničkom tajm-autu vodi 16:11.
18.00 – Srbija snažno ulazi u treći set i ima prednost 8:2.
17.51Srbija osvaja drugi set rezultatom 25:18 i stiže do izjednačenja u setovima 1:1.
Kako utakmica odmiče, srpske odbojkašice igraju sve bolje. Prijem servisa je sve sigurniji, u napadu se lopta sve jače udara, dok je počeo da funkcioniše i blok.
17.42 – Stigle su Korejke prednost Srbije (12:12), ali izabranice Zorana Terzića ponovo vode na drugom tehničkom tajm-autu 16:14.
17.32 – Nešto bolja igra srpskih odbojkašica na početku drugog dela, što ima donosi prednost od 8:5.
17.22Korejke ubedljivo osvasjaju prvi set rezultatom 25:15.
Srbija je osvojila samo osam poena iz napada, osam poena posledica su greške protivnika. Uprkos tome, Koreja lako izlazi na kraj sa podmlađenom postavom Srbije.
17.15 – Raste prednost Korejki, koje na drugi tehnički tajm-aut odlaze sa prednošću od 16:9.
17.09 – Uspavan početak srpskih odbojkašica, na prvi tehnički tajm-aut na meču Korejke odlaze sa prednošću 8:6.
17.01 – Počeo je meč. Srbija u potpuno izmenjenoj početnoj postavi u odnosu na meč u utorak.
16.55 – Intonirane su himne dve države u hali "Aleksandar Nikolić".
16.50 – Odbojkašice dve reprezentacije uveliko se zagrevaju, očekujemo početak meča.