Premijer liga: Svrake ubedljive, gol Ameobija sa 25 metara

Izvor: Sportal.rs, 31.Jan.2015, 16:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Premijer liga: "Svrake" ubedljive, gol Ameobija sa 25 metara

Prvu pobedu posle tri vezana poraza zabeležio je Njukasl u 23. kolu Premijer lige. Savladao je Hal na gostujućem terenu rezultatom 3:0. Poveli su gosti golom Kabelje u prvom delu utakmice, vođstvo je duplirao Ameobi, a tačku stavio Gufran u 78. minutu.

Njukasl je poveo u finišu prvog dela utakmice. Prethodno je Perez imao odličnu šansu, pokušao glavom, ali golmanu Hala nije bilo teško da zaustavi ovaj šut. Kada se činilo da će se na odmor otići bez golova, Kabelja je >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportal.rs << doveo “svrake” u vođstvo. Igrači Hala su se spetljali na ivic kaznenog prostora, bukvalno loptu poslali u noge Kabelji kome nije bilo teško da savlada golmana za 1:0. Tokom sudijske nadoknade Elmohamadi je uspeo nakon kornera da zatrese mrežu Njukasla, ali je loptu u gol sproveo rukom, pa promene rezultata nije bilo, a on je zaradio žuti karton.

Samo što je počeo drugi deo -  “bomba”. Ponovo su domaćini pogrešili na sredini terena, lopta je stigla do Ameobija koji je poslao pravi projektil sa 25 metara. Dva minuta kasnije gosti su imali mnogo sreće. Prvo je Koloćini igrao rukom, što sudija nije video, a potom je u nameri da izbaci loptu malo nedostajalo da istu pošalje u sopstvenu mrežu, ali je neko od njegovih saigrača na vreme reagovao.

Tačku na meč stavio je Gufran u 78. minutu. Šutirao je pored trojice igrača Hala, lopta je na putu do gola zakačila Elmohamadija, koji definitivno nije imao dan, promenila pravac, prevarila golmana i završila u mreži. Ramirez je u dva navrata tokom drugih 45 minuta utakmice mogao do gola, ali je oba puta sreća bila na strani “svraka”, pa domaćini nisu uspeli da postignu ni počasni pogodak.