Premijer: Liverpulu četvrta u nizu (VIDEO)

Izvor: S media, 06.Feb.2011, 20:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Liverpula zabeležili su četvrtu uzastopnu pobedu bez primljenog gola.

"Crveni" su na jednom od najtežih gostovanja u Premijer ligi, na "Stamford Bridžu" protiv Čelsija, pobedili rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Portugalac Raul Meireleš.

Domaćin je svih 90 minuta izgledao kao ekipa kojoj nije preterano jasno kako da dođe do željenog rezultata, dok se Liverpul strpljivo (čitaj prividno) branio i osvojio bodove.

VBA bez menadžera

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Maksi Rodriges, koji je sredinom prvog dela igre sa dva i po metra šutirao na prazan gol, ali je pogodio samo prečku.

Get the Flash Player to see this player.

U timu Čelsija od prvog minuta bio je Fernando Tores, ali se ni on nije proslavio, pa je u drugom poluvremenu mesto prepustio Salomonu Kaluu.

Trenutak odluke dogodio se u 69. minutu, kada je Stiven Džerard centrirao sa desne strane, odbrana Čelsija slabo reagovala, a Meireleš iskoristio smušenost protivničkih igrača i postigao pobedonosni gol.

PL: Milijaš asistirao u padu Junajteda (VIDEO)

Mekliš: Da li je Žigić dao gol? (VIDEO)

Čelsi je do kraja imao više loptu u posedu, ali je to bila igra bez velikih uzbuđenja, pravih prilika ili bilo čega što fudbal čini lepim.

Liverpul je pobedom prestigao Sanderlend i trenutno zauzima šesto mesto na tabeli, sa šest bodova manje od Totenhema i Čelsija, koji se nalaze na petom, odnosno četvrtom mestu.

1 Mančester Junajted 25 15 9 1 55:24 54

2 Arsenal 25 15 5 5 54:27 50

3 Mančester Siti 26 14 7 5 42:22 49

4 Čelzi 25 13 5 7 46:22 44

5 Totenhem 25 12 8 5 35:27 44

6 Liverpul 26 11 5 10 34:31 38

7 Sanderlend 26 9 10 7 32:31 37

8 Bolton 26 8 9 9 36:37 33