Prekidi i nezapamćena nadoknada – bivši igrač Zvezde rastužio Prištinu

Izvor: B92, 03.Avg.2023, 22:49

Ove večeri u Ligi konferencija bilo je dosta predstavnika zemalja sa naših prostora.

Drita iz Gnjilana nije uspela da napravi senzaciju i eliminiše Viktoriju Plzenj.

Nakon 0:0 u Češkoj, viđena je prava drama na stadionu "Fadilj Vokri" u Prištini, koji je imao problema sa osvetljenjem, ali i kvalitetom travnjaka.

Gosti su poveli preko Durosinmija u 76, da bi Krasnići u drugom minutu nadoknade izjednačio i najavio produžetke.

Ipak, ogromna >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nadoknada je nastavljena, a Erik Jirka, bivši igrač Crvene zvezde, u 114. minutu regularnog dela realizovao je penal i poslao svoj tim u narednu fazu.

Utakmica je u dva navrata bila prekidana zbog problema sa reflektorima i strujom, a nesvakidašnja je bila i situacija u kojoj je igrač domaćih "pokostio" glavnog sudiju, koji je završio na zemlji.

Fudbaleri Borca iz Banjaluke završili su učešće u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije.

Nakon poraza u Beču od 1:0, Austrija je slavila i u Banjaluci, ovoga puta rezultatom 2:1.

Borac je poveo na ovom susretu golom Kortesa u 49, ali je Gruber u 52. najpre izjednačio, a onda u 65. mrežu domaćih pogodio je i Polster.

FK Balkan iz Crne Reke sa Kosova i Metohije plasirao se dalje, pošto je nakon 3:0 na svom terenu, slavio u Severnoj Irskoj nad Larneom sa 4:1.

Gripši je u prvom poluvremenu, u 27. i 36. minutu, postigao golove, a prednost je u 46. povećao Rahmani.

Bonis je u 60. minutu iz penala smanjio, da bi Krjeziju u 66. postavio konačan rezultat.