Portugal deklasirao Švajcarsku za četvrtfinale SP

Izvor: Beta, 06.Dec.2022, 23:20

Fudbaleri Portugala plasirali su se večeras u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su pobedili Švajcarsku sa 6:1.Na stadionu Lusail pred 82.000 gledalaca strelci za Portugal bili su Gonsalo Ramos u 17, 51. i 67, Pepe u 33, Rafael Gereiro u 55. i Rafael Leao u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.Pogodak za Švajcarsku postigao je Manuela Akandjija u 58. minutu.Portugal će u četvrtfinalu igrati protiv Maroka, koji je danas posle boljeg izvodjenja penala eliminisao Španiju.Portugal je poveo u 17. minutu golom Gonsala Ramosa. On je šutirao silovito sa sedam metara iskosa i pogodio bliži ugao gola Zomera. Pogodio je mesto gde se spajaju prečka i stativa i Zomer je samo pogledom ispratio taj udarac.Četiri minuta kasnije Portugal je imao dve prilike da poveća prednost. Udarce su oprobali Ramos i Otavio, ali su oba šuta išla direktno u Zomera, koji je lako reagovao.Šaćiri je u 29. minutu izveo slobodan udarac sa oko 30 metara, snažno je šutirao direktno na gol, ali je lopta prošla malo pored stative.Dva minuta kasnije Feliks je centrirao, a Šer je intervenisao glavom i umalo zatresao sopstvenu mrežu. Lopta je završila u korneru posle kog je Portugal duplirao prednost.Fernandes je odlično centrirao, a Pepe je bio najviši u ...