Poraz košarkaša Srbije od Nemaca

Izvor: B92, 15.Avg.2009, 23:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Nemačke u Braunšvajgu 74:53 (8:15, 28:12, 18:18, 20:8) u prvoj pripremnoj utakmici pred Evropsko prvenstvo.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Nenad Krstić sa 15 i Miloš Teodosić sa 10 poena, dok je domaćina predvodio Hajko Šafacik sa 13 poena. Srbija će u nedelju sa Nemcima odigrati još jedan trening meč, u gradu Desau od 17 sati.

Nakon dva koša Nemaca na početku, Srbija je vodila u kontinuitetu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sve do 16. minuta, a onda je Šafarcik započeio seriju trojki i preokret 'pancera'.

Nemci su na poluvremenu imali devet poena viška, a Srbija je priključak držala do 26. minuta (43:40). Tada kreće furiozna serija domaćina, koji u narednih šest minuta pravi seriju 18-5 i rešava pitanje pobednika.

Naš tim je veoma slabo šutirao iz igre, samo 26 odsto (14-54), a trojke samo 16 odsto (3-19).

Selektor Dušan Ivković smatra da je meč sa Nemcima pokazao nedostatke tima i nada se boljoj partiji u nedelju.

"Nemci su odigrali sa daleko više želje, više energije i potpuno zasluženo došli do ubedljive pobede. Mi smo loše šutirali, jednostavno, nismo mogli da ubacimo čak i lake šuteve. Imali smo kontrolu igre u prvoj četvrtini i pokazali neku reakciju na rezultat u prvih nekoliko minuta drugog poluvremena, dok je sve ostalo bilo loše. Ova utakmica je pokazala slabosti i pomogla da shvatimo gde se u ovom trenutku nalazimo. Sreća je da već sutra (nedelja) igramo novu utakmicu sa istim protivnikom, u kojoj očekujem reakciju tima i mnogo bolju igru" .

Nemačka - Srbija 74:53 (8:15, 28:12, 18:18, 20:8)

Nemačka: Štajger 4, Šafarčik 13, Šulce 3, Visocki 5, Haman 6, Grin 8, Idbihi 9, Liška 1, Jagla 9, Pleis 2, Olbreht 4, Benzing 8, Heris 2

Srbija: Popović, Tepić 6 (6 sk), Erceg 6 (6 sk), Kecman 2, Marković, Tripković 3, Krstić 15 (5 sk), Veličković 5 (4 sk), Raduljica 4 (5 sk), Bjelica 2 (6 sk), Teodosić 10