Poraz Zvezde u Šumicama

Izvor: Press, 25.Feb.2013, 22:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poraz Zvezde u "Šumicama"

Dosta uzbuđenja viđeno je večeras u "Šumicama" gde su gosti iz Kostolca uspeli posle dužeg vremena da nanesu poraz "crveno-belima" na njihovom parketu.

Dva minuta pre kraja duela Rudar je imao prednost 26:24 i napad, ali je Zvezda uspela da se odbrani i potom preko Anđelića smanji razliku na samo gol zaostatka. I u narednom napadu Zvezda igra odličnu odbranu, Ivanović je "ukrao loptu" i omogućio Anđeliću da minutu pre kraja donese domaćinu izjednačenje. Ipak, njegov šut >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << odlazi preko prečke večeras sjajnog golmana Zlatanovića, da bi sudbinu Beograđana na kraju zapečatio Stojković.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stojković sa sedam pogodaka, dok je kod domaćina bolji od ostalih bio Ćirić sa devet golova.

Rudar je sa ovom pobedom stigao na deobu sedmog mesta sa Napretkom, koji su sakupili po sedam pobeda, remi i osam poraza, dok je Zvezda, kojoj je ove sezone zbog neizmirenih finansijskih obaveza prema bivšim igračima već oduzeto osam bodova, ostala na 11. poziciji sa 11 poena.

Dvorana: Šumice.
Gledalaca: 140.
Sudije: Blagojević i Đokić (Jagodina).
Sedmerci: Crvena zvezda 5 (4), Rudar 2 (1).
Isključenja: Crvena zvezda: 8, Rudar 6 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Ivanišević (1 odbrana), Jovanović, Milošević, Šljivančanin 2, Babić 2, Alčaković 2, Oljača, Ćorović, Šotić 4, Cupara (11 odbrana), Ćirić 9 (4), Anđelić 4, Brajović 2, Milutinović, Antelj.

RUDAR: Urankar, Ivošević, Avramović 2, Ristić, Merdović, Stojković 7, V. Vuković, Ajdačić, M. Vuković, Radisavljević 4, Gogić, Milošević 5 (1), Radojičić 4, Dimitrijević 5, Nedeljkov, Zlatanović (13 odbrana, sedmerac).