Policija štitila sudiju koji je uz pomoć VAR dosudio penal za River Platu

Izvor: Beta, 31.Okt.2018, 12:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policija za razbijanje demonstracija morala je da štiti fudbalskog sudiju Andreasa Kunja, koji je u završnici utakmice u Porto Alegreu dosudio penal za River Platu protiv Gremija, u polufinalu Kupa Libertadores.Kunja je noćas, u 86. minutu dosudio penal za River, nakon što je pregledao video snimak. Gonzalo Martines postigao je gol tek u petom minutu nadoknade vremena, pošto su žestoko protestovali igrači Gremija, koji su okružili i gurali urugvajskog sudiju.U teren je tada ušla policija za razbijanje demonstracija i zaštitila sudiju, a zatim je izveden penal, devet minuta pošto je dosudjen. Utakmica je bila produžena 14 minuta.Defanzivac Gremija Brešan, koji je skrivio penal, isključen je posle sukoba sa sudijom.River Plata je pobedila u revanšu sa 2:1 i prošla u finale na osnovu više golova postignutih u gostima. U prvoj utakmici u Argentini, River je izgubio sa 0:1.U drugom polufinalu u Sao Paolu večeras igraju domaći Palmeiras i argentinska Boka Juniors. U prvoj utakmici Boka je na svom terenu pobedila sa 2:0.

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.