Izvor: MozzartSport.com, 23.Jul.2021, 22:46

Počeli Belgijanci! Genk u Liježu iščupao bod u 93. minutu (VIDEO)

Standard iz Liježa može da bude zadovoljan, mada je mogao do celog plena - 1:1

Počelo je prvenstvo Belgije i to na zanimljiv način. Standard iz Liježa je umalo uspeo da dobije jednog od glavnih favorita za osvajanje šampionata, ekipu Genka. Gosti su propustili šanse, Standard to na pravi način iskoristio, mada nije izdržao do kraja. Genk je u 93. minutu stigao do boda - 1:1 (0:0)

Genk je u ovu sezonu ušao kao jedan od glavnih izazivača Klub Briža, dok se od >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << ekipe iz Liježa ne očekuje mnogo. Naravno, razlog za to je novac, to jest manjak istog. Mučio se ovaj klub tokom leta, doveo je samo neke mlađe igrače iz svog pogona, morao je i da prodaje, tako da ulazi skromno u ovu sezonu.

Ali, ušao je na pozitivan način. Mada će žaliti zbog gola koji je primio u poslednjim minutima, kada je bod Genku doneo Teo Bongonda.

Prvi je Genk ozbiljnije zapretio na ovom meču. Mužaid Sadik je došao do lopte posle kornera, a šutirao u 19. minutu je tako da je lopta otišla malo iznad prečke.

Igralo se u većem delu utakmice bez nekih velikih uzbuđenja, a prvo naredno je viđeno početkom drugog poluvremena i ponovo je Genk zapretio. Pol Onuaču je šutirao iz blizine, ali je golman Standarda, Arno Bodar, odlično odreagovao i odbranio.

I kada Genk nije znao da iskoristi svoje šanse, jeste Standard. Konstantinos Laifis je bio odličan u skoku i odlično je pogodio za 1:0. Golman nije imao šanse tom prilikom.

Čak ni posle toga nije bilo nekih većih šansi za goste, ali je Bongonda ostao pribran. Na asistenciju Sirila Desera mu nije bilo teško da pogodi.