Petrović kapitulirao u finišu – Čelsi otkinuo bodove Sitiju VIDEO

Izvor: B92, 17.Feb.2024, 21:27

Fudbaleri Mančester sitija i Čelsija remizirali su 1:1, u derbiju 25. kola engleske Premijer lige.

Izabranici Maurisija Poćetina su vodili golom Rahima Sterlinga u 42. minutu, ali je bod šampionu doneo Rodri, pogotkom u 83. minutu.

Čitav meč među stativama za Čelsi je proveo i srpski internacionalac Đorđe Petrović, koji je u nekoliko navrata jako dobro intervenisao.

Prvu šansu Siti je imao u 12. minutu, kada je posle centaršuta Hulijana Alvareza >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << glavom pored gola šutirao Erling Haland.

Nisu ni gosti sedeli skrštenih ruku, pa su vrlo brzo pripretili preko Nikolasa Džeksona i Rahima Sterlinga, ali je Ederson bio oprezan i dobar.

Sjajan kontranapad Čelsija u 42. minutu krunisan je golom Sterlinga, kome nije bilo teško da pogodi posle dodavanja Džeksona.

Krenuo je tim Pepa Gvardiole jako i u drugom poluvremenu. Najpre je Kevin de Brujne probao iz slobodnog udarca, a onda i Haland, čiji je volej otišao pored gola.

Uzvratio je Čelsi odmah zatim preko Sterlinga i Čilvela, da bi poslednja trećina utakmice u potpunosti pripala domaćima.

Čelsi je parkirao autobus, Siti je kružio, često i ulazio u šesnaesterac, a nove šanse propustio je Haland. Prvo mu je Petrović odbranio, a onda je promašio i čist zicer glavom.

Nisu "plavci" uspeli da izdrže ogroman pritisak "građana", a bunker je probio Rodri, koji je zakucao loptu u mrežu Petrovića, s tim da je na putu do gola, lopta kačila Čalobu.

"Kidisali" su igrači Sitija i u nadoknadi, a najbliži je golu bio Rodri, posle čijeg je udarca i odbitka, lopta završila pored stative, u korneru.

Siti je treći na tabeli sa 53 boda, četiri manje od vodećeg Liverpula i dva manje od Arsenala, uz utakmicu manje.

Čelsi je na sredini tabele, 10. je sa 35 bodova, koliko imaju još Brajton i Vulverhempton.