Velika pobeda Matićevog Liona VIDEO

Izvor: B92, 16.Feb.2024, 23:51

Fudbaleri Liona pobedili su Nicu minimalnim rezultatom 1:0, na otvaranju 22. kola francuske Lige 1.

Jedini gol na susretu postigao je Orel Mangala u 22. minutu, kada je zakucao loptu u mrežu Marčina Bulke.

Čitavu utakmicu za domaće odigrao je srpski internacionalac Nemanja Matić.

Lion je do vođstva mogao da dođe i pre tog 22. minuta, ali je Mohamed-Ali Čo pogodio stativu.

Gosti su najbliži pogotku bili u 69. minutu, kada je Morgan Sanson >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << centrirao, a Pablo Rosario šutirao glavom pored gola.

U samom finišu utakmice, Lion je pretio preko Gifta Orbana i Rajana Čerkija, ali promene rezultata nije bilo.

Lion je 11. na tabeli sa 25 bodova, dok je Nica drugoplasirana sa 39 poena, 11 manje od vodećeg Pari Sen Žermena.