Pep ima dva tima: Bajernovi rezervisti neumoljivo krenuli u odbranu Kupa

Izvor: Blic, 25.Sep.2013, 23:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajern je silovito krenuo u odbranu Kupa Nemačke, iako je igrao sa skoro drugom postavom, koja je bez problema savladala Hanover sa 4:1. Šalke je pobedio Dramštad sa 3:1, dok su se fudbaleri Ajntrahta plasirali u osminu finala pošto su bili bolji od Bohuma sa 2:0, a Kajzerslautern je preokretom eliminisao Hertu sa 3:1.

Bajern ima toliko jak tim pa je Gvardiola ostavio na klupi Robena, Riberija, Boatenga, Mandžukića i Alabu, ali su njihove zamene na pravi način opravdale >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ukazano poverenje.

Branilac trofeja je poveo u 17. minutu kada je Tomas Miler, koji nije standardan ove sezone, grudima ubacio loptu u mrežu na centaršut Kontenta sa leve strane. Bavarci su češće napadali po tom delu terena odakle je 10 minuta kasnije stigla nova upotrebljiva lopta, ovoga puta od štopera Dantea a Pizaro je glavom povisio na 2:0.

Neizvesnost je vratio Ja Konan u 37. minutu, ali Hanover nije mogao da izbegne ubedljiv poraz na Alijanc areni. Miler je drugim golom na meču u 64. minutu otklonio sve dileme, ako ih je uopšte bilo, da bi trijumf tima iz Minhena od 4:1 potvrdio rezervista Riberi koji je zamnio Pizara.

Šalke je slomio otpor niželigaša Dramštada u drugom delu preko Huvedesa i Mejera, dok je Frajburg eliminisao Štutgart.

Bundesligaš iz Frankfurta je u tri minuta završio ceo posao protiv drugoligaša i već nakon 25 minuta mogao da razmišlja o narednoj rundi.

Japanac Inui je načeo Bohum, da bi Ajgner vrlo brzo udvostručio prednost i postavio konačnih 2:0.

Mnogo uzbudljivije bilo je u još jednom okršaju ekipe iz Cvajte i najjačeg nemačkog takmičenja, koja je u ovom slučaju završila učešće u Kupu. Herta je na poluvremenu vodila u gostima, ali je usledio veliki preokret Kajzerslauterna u nastavku za koji su se pobrinuli Idrisu, Matmur i Okean.