Penal, crveni kartoni – Marsej slavio na Velodromu

Izvor: B92, 03.Dec.2023, 23:43

Penal, crveni kartoni – Marsej slavio na "Velodromu"

Fudbaleri Olimpika su na "Velodromu" savladali Ren (2:0), u poslednjoj utakmici 14. kola francuske Lige 1.

Tim iz Marseja je tako slavio posle četiri utakmice bez trijumfa i sada je deveti sa 17 bodova. Ren je ostao 12. sa 15 poena i ovo mu je peti poraz u šampionatu.

Prednost domaćima doneo je Pjer-Emerik Obamejang u osmom minutu iz penala, da bi konačan rezultat postavio Azedin Unahi u 65. minutu nako solo akcije.

Drugo poluvreme je bilo naročito burno >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Marseju, a prvi crveni karton dobio je u 61. minutu Kristofer Vu, prvotimac Rena.

Nije mnogo Marsej imao brojčanu prednost, pošto je već u 68. isključenje zaradio Iliman Ndiaje.

Do kraja susreta Olimpik je postigao još jedan gol, ali je pogodak Amina Harita poništen posle VAR intervencije – zbog ofsajda.

Marsej u narednom kolu dočekuje Lion, dok će Ren ugostiti Monako.