Vojvodina bolja od Partizana u Novom Sadu

Izvor: RTS, 29.Apr.2018, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Vojvodine savladali su Partizan rezultatom 2:1 u derbiju Superlige Srbije.
Fudbaleri Vojvodine su bolje otvorili meč i prilično rano došli do prednosti.

Kapiten Dušan Jovančić je postigao gol u 11. minutu, ali je Partizan izjednačio predivnim golom Marka Jankovića u 26.
Posle prekida u 76. minutu, Radovanović je najviši u skoku i pogađa za prednost, a ispostaviće se, i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << pobedu Vojvodine.
Beogradski crno-beli su meč završili sa desetoricom na terenu, pošto je Zdjelar isključen posle udaranja protivnika laktom u 82. minutu.
Trener Partizana Miroslav Đukić izjavio je posle poraza da su crno-beli nesrećno primili golove u Novom Sadu, ali da je i ova utakmica bila odraz nekontinuteta u igri njegovih igrača.
"Kao i celu sezonu idemo gore dole, nismo ni u jednom trenutku imali kontinuitet, tako smo i danas smo ušli loše u utakmicu. Posle smo se vratili u meč, primili golove nesrećno, nismo iskoristili svoje šanse. Igrači ulaze maksimalno u meč, ali kada primite golove kao što smo primili danas, onda je teško vratiti se u utakmicu", izjavio je Đukić posle utakmice.
Ovako je protekao dan u Superligi Srbije:
20.55 - Čukarički je istim rezultatom (3:0) pobedio Spartak.
20.50 - Radnički iz Niša je savladao sa 3:0 ekipu Voždovca.
20.23 - Kraj meča, Vojvodina je savladala Partizan sa 2:1.
20.12 - Partizan će igrati do kraja bez Zdjelara, koji je dobio crveni karton zbog laktanja.
20.05 - GOOOL! Vojvodina ponovo vodi, golom Radovanovića posle prekida.

19.20 - Poluvreme u Novom Sadu.
19.01 - Počeli mečevi: Čukarički - Spartak, Radnički Niš - Voždovac.
19.00 - GOOOL! Partizan stiže do izjednačenja protiv Vojvodine. Strelac je Janković u 26. minutu.

18.42 - GOOOL! Vodi Voša, golom kapitena Dušana Jovančića u 11. minutu.

18.31 - Počeo je meč Vojvodina – Partizan.
18.20 - Za desetak minuta počinje meč u Novom Sadu.
17.54 - Kraj meča. Napredak - Crvena zvezda 0:2. Zvezda je novi šampion Srbije.

17.48 - GOOOL! Zvezda vodi sa 2:0. Strelac je Pešić u 90. minutu iz jedanaesterca.
17.47 - Penal za Crvenu zvezdu.
17.37 - GOOOL! Crvena zvezda vodi sa 1:0. Strelac je Krstičić u 80. minutu. Gobeljić se odlično ubacio po levoj strani, centrirao, naloptu je u kaznenom prostoru naleteo Krstičić i zakucao loptu u praznu mrežu.
17.32 - Ređaju se šanse pred oba gola, ali za sada bez realizacije.
17.26 - Pauza za osveženje igrača.
17.20 - Znatno sadržajnije drugo poluvreme. Zvezda je zaigrala agresivnije, što je rezultiralo sa nekoliko dobrih prilika pred golom domaćina. S druge strane Napredak je, takođe, imao nekoliko šansi nakon kontranapada, ali mreže za sada miruju.
17.03 - Počelo je drugo poluvreme.
16.47 - Poluvreme, Napredak - Crvena vezda 0:0. Praktično poluvreme bez šansi za gol. Obe ekipe disciplinovane. Mnogo taktičkih zadataka, koji su ostvareni pre svega u defanzivi, pa napadači nisu imali prilika na obe strane.
16.24 - Zbog sparnog i toplog vremena sudija je dodelio igračima dva minuta pauze.
16.20 - Zvezda napada, Napredak se uspešno brani i vreba svoje šanse iz kontranapada. Za sada bez ozbiljnije gol šanse na obe strane.
16.00 - Počeo je meč u Kruševcu.
15.30 - Sastavi timova:
Napredak: Petrović, Boranijašević, Veškovac, Ostojić, Kostić, Zec, Šljivić, Sekidika, Vukanović, Vulić, Ndiaje.

Crvena zvezda:
Borjan, Stojković, Babić, Le Talek, Gobeljić, Jovičić, Krstičić, Adžić, Ilić, Ben, Pešić.
Na novosadskom "Karađorđu" ekipa Vojovodine dočekuje Partizan, gde će pokušati da uhvati "poslednji voz" za Evropu, dok gosti iz Beograda žele da sačuvaju drugo mesto koje napada i Spartak, danas gost Čukaričkom. I u Nišu se igra za Evropu, gde će snage odmeriti Radnički i četvrtoplasirani Voždovac.Parovi 4. kola plej-ofa Superlige Srbije: