Izvor: HotSport.rs, 07.Dec.2014, 00:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRIMERA: Malaga srušila tradiciju La Korunji (VIDEO)

Ekipa Malage iskoristila je očajnu formu u kojoj se nalazi Deportivo da zabeleži prvi trijumf u La Korunji ikada. U meču 14. kola Primere tim Havija Garsije trijumfovao je na Rijazoru sa 1:0 produživši tako seriju plavo-belih na sedam mečeva u nizu bez pobede.

Jedini gol na meču viđen je još u 21. minutu kada je Serhi Darder iskoristio katastrofalnu grešku odnosno loše ispicavanje golmana Fabrisija koji je nakon toga uhvaćen na „ničijoj zemlji“. Mogao je Deportivo pre >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << toga da dođe u vođstvo, ali je Ivan Kavaljero promašio penal u 12. minutu, a ništa bolje nisu reagovali ni njegovi saigrači koji su u završnici nekoliko puta bili u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Malage Kamenim.

Malaga se sada izjednačila sa Valensijom na petom mesto pošto oba tima imaju po 24 boda, a Deportivo nakon četvrtog vezanog meča bez postignutog gola tone sve niže pa je sada na 18. mestu i to samo zbog bolje gol razlike od Kordobe i Elčea.