PREMIJER LIGA: Povratak Liverpula u Ligu šampiona, ‘Tobdžije’ tuguju uprkos pobedi (VIDEO)

Izvor: HotSport.rs, 21.Maj.2017, 18:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslednje kolo engleskog šampionata donelo je razrešenje po pitanju učesnika kvalifikacija za Ligu šampiona, u koje će na kraju ekipa Jirgena Klopa.

Liverpul je u odlučujućoj bici za četvrtu poziciju na svom „Enfildu“ bio bolji od već odavno prežaljenog Midlzbroa sa 3:0 i tako iskoristili bodovnu prednost koju su uoči poslednje kola imali u odnosu na Arsenal.
Livepul je pitanje pobednika rešio u finišu prvog i početkom drugog dela utakmice, pa su >> Pročitaj celu vest na sajtu HotSport.rs << u finiš ušli bez stresa. Mrežu gostiju načeo je Vajnaldum u nadoknadi prvog dela igre i tako omogućio mirniji nastavak meča svom timu.
Početak drugog poluvremena doneo je konačno razrešenje, jes su „Redsi“ golovima Kutinja u 51. minutu i Lalane pet minuta kasnije došao do nedostižnih i konačnih 3:0.

Adam Lallana Goal HD – Liverpool 3… by LiveFootball28
Ovaj rezultat rastužio je Arsenal, koji je uprkos pobedi nad Everonom od 3:1 ostao bez Lige šampiona prvi put posle dugo vremena.
Tim Arsena Vengera došao je do ove pobede stigao igrajući 75 minuta sa igračem manje, pošto je u 14. minutu zbog brutalnog starta isključen Košćelni.
Šest minuta pre tog isključenja Beljerin je doneo prednost Arsenalu, a nju je duplirao Aleksis Sančez u 27. minutu.
Početak druguog poluvremena doneo je pogodak Evertona, koji je preko Lukakua iz jedanaesterca prepolovio prednost Londonske ekipe. Poslednji pogodak viđen je u prvom minutu nadoknade a strlac je bio Aron Remzi.

Arsenal vs Everton 3-1 All Goals & Highlights… by Goalsport

Arsenal – Everton 3:1 (2:0)
(Beljerin 8, Sančez 27, Remzi 90+1 – Lukaku 58pen)
Barnli – Vest Hem 1:2 (1:1)