OLIMPIJAKOS PAO U GROTLU PIONIRA: Holand nerešiva enigma za Pirejce

Izvor: SrbijaDanas.com, 06.Apr.2023, 20:16

Crvena zvezda ostvarila 16. pobedu.

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' ekipu Olimpijakosa u okviru 33. kola Evrolige i ostvarili trijumf sa 87:79 (26:30, 19:17, 20:12, 20:18) i tako stigli do 16. pobede u sezoni. Beogradski crveno-beli su odigrali za sopstvenu čast pošto su ostali bez šansi za Top 8.

Olimpijakos je bolje ušao u meču i trojkom Volkapa poveo 10:5 u 3. minutu. Vildoza je odgovorio na isti način, ali je Olimpijakos >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << odlično šutirao za tri i još jednim pogotkom Volkapa stigao do 15:8. Zvezda je uspevala da rponađe rešenja u napadu, Vildoza i Kampaco su bili veoma rapsloženi, ali su Pirejci skoro svaki put odgovarali trojkom i posle trojke Kanana vodili su 23:15 u 7. minutu. Imali su Pirejci i dvocifenu prednost (30:19) 90 sekundfi pre kraja četvrtine, ali je Zvezda preko Petruševa i Martina uspela da serijom 7-0 ode na prvi mali odmor sa podnošlivih četiri poena manjka (30:26).

Tim Duška Ivanovića nije dozvolio gostima da se kao u prvoj četvrti odlepe rezultatskii, ali Zvezda nije ni supevala da dođe u potupni egal sa Pirejcima koji su konstantno održavali četiri poena prednosti, da bi Kampaco pogodio za 34:32 u 13. minutu. Ipak, Olimpijakos je uspešno čuvao prednost od dva do tri poena razlike, da bi Bolomboj pogodio jedno bacanje za 39:35 u 16. minutu, ali je odmah Mitrović pogodio za 2+1 i smanjio na 39:38. Posle dobre odbrane nad Dobrićem je napravljen nameran faul, ali Zvezda to nije iskoristila. Dobrić je pogodio samo jedno bacanje, a u dodatnom napadu Zvezda je izgubila loptu. Ipak, Ilić je u narednom napadu doveo Zvezdu prvi put u vođstvo 41:39, da bi Holand potvrdio dobru igru crveno-belih pogodivši oba bacanja za 43:39 u 18. minutu. Pirejci su odgovorili sa šest vezanih poena i novim vođstvom 45:43 u poslednjem minutu poluvremena. Ponovo je Holand pogodio oba penala idoneo egal na malo manje od devet sekundi pre velikog odmora, ali je Olimpijakos ipak otišao sa vođstvom 47:45 na poluvreme pogotkom Mekisika u poslednjim sekundama.

.@kkcrvenazvezda beats the leaders at home⚪️🔴 pic.twitter.com/8mDnglBvmq

— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) April 6, 2023

Odlično je Zvezda otvorila drugo poluvreme serijom 9-0 za vođstvo 54:47, a Olimpijakos skoro punih pet minuta nije uspevao da postigne koš, sve do Kampaco nije dobio tehničku, a jedno bacanje iskoristio Slukas. Zvezda je propustila i nekoliko prilika da stekne još veću prednost, a Slukas je pogodio prvi put iz igre za Olimpijakos četiri i po minuta pre kraja treće deonice. Posle četiri minuta Zvezde bez poena zakucao je Petrušev za vođstvo Zvezde 56:50 u 27. minutu, da bi potom pogodio trojku, a Mitrović dvojku za vođstvo crveno-belih 63:54. Olimpijakos je uspeo da postigne pet vezanih poena, ali je tačku na treću deonicu stavio Kampaco, a Zvezda je vodila 65:59.

Trojkaški obračnu viđen je na startu poslednje deonice. Vezenkov i Slukas pogodili su trojke za Olimpijakos, ali je uzvratio sa dve Holand, da bi posle poena Vildoze Zvezde vodila 73:67 u 33. minutu. Holand je glavna snaga crveno-belih u tim trenucima. Pogodio je na asistenciju Mitrovića, da bi potom ukrao loptu i zakucao za vođstvo Zvezde 77:69 šest i po minuta pre kraja. Nije to bilo dovoljno Amerikancu koji je potom pogodio i trojku za prednost 80:71 pola minuta kasnije. Slukas je vratio trojku, ali je zatim trojku pogodio i Kampaco, a Vildoza promašio zicer, da bi Vokap pogodio za dva i smanjio prednost Zvezde na 83:76 malo manje od tri minuta pre kraja. Fal je pogodio samo jedno bacanje, a Petrušev zakucao posle ofanzivnog skoka Dobrića i Zvezda je vodila 85:77 minut i po pre kraja, da bi tačku stavio Kampaco poenima iz kontre.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 87:79 (26:30, 19:17, 20:12, 20:18)

DVORANA: Aleksandar Nikolić

SUDIJE: Perez, Bisang, Viklicki

CRVENA ZVEZDA: Holand 17, Vildoza 12, Lazarević, Kampaco 20, Mitrović 10, Martin 4, Dobrić 7, Ivanović, Ilić 2, Nedović, Kuzmić 3, Petrušev 12

OLIMPIJAKOS: Vokap 15, Kanan 6, Luncis, Larencakis, Fal 6, Slukas 13, Vezenkov 16, Papanikolau 10, Bolomboj 1, Peters, Bleks 2, Mekisik 10