PMLS: FMP i Konstantin na Kupu

Izvor: MVP.rs, 14.Dec.2015, 12:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Odigrane utakmice 12. kola Prve muške lige Srbije.

U nedelju je odigrana poslednja utakmica 12. kola Prve muške lige Srbije između Beovuka 72 i Tamiša. Domaća ekipa je dobro odreagovala na povratak publike u dvoranu nakon kazne i pred 358 navijača po zvaničnim podacima savladala goste iz Pančeva rezultatom 76:74. Beovuk je od starta utakmice imao blagu rezultatsku prednost, ali nije uspeo da prelomi meč i do samog kraja je Tamiš bio u igri za povoljan rezultat. Najubedljiviju >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << partiju pružio je centar domaćih Stefan Fundić, zabeležio je dabl-dabl učinak, 14 koševa i 13 skokova.

FMP je ostvario još jedan ubedljiv trijumf, u Železiku su pobedili ekipu Vršca rezultatom 77:55 i još uvek drže odstojanje u odnosu na prvog pratioca na tabeli, imaju pobedu više od Konstantina koji im je naneo jedini poraz u sezoni. FMP je nakon blede prve četvrtine, u kojoj su gosti uspeli da steknu četiri poena prednosti, u nastavku zaigrao mnogo bolje i agresivnije i stigao do zasluženog trijumfa.

Pobedom u Kraljevu, desetom u sezoni, Konstantin se i definitvno plasirao na Kup Radivoja Koraća, koji će se, februara naredne godine, održati u Nišu. Nišlije su protiv Sloge slavile rezultatom 75:71, a osim u prvoj četvrtini, rezultat su kontrolisali u ostatku meča.

Naredno kolo rešiće ko je uz FMP i Konstantin treći učesnik završnice nacionalnog Kupa, biće to trećeplasirani tim iz lige na polovini prvenstva, a on se traži u trouglu Borac, Smederevo 1953 i Napredak Rubin. Borac je minulog vikenda savladao ekipu Spartaka u Subotici rezultatom 86:76 i na papiru deluje da su Čačani najbliži odlasku na izlet u Niš. Oni u narednom kolu dočekuju tim Beovuka 72 kao apsolutni favoriti, iako ih je u međuvremenu napustio Branko Jorović, jedno od najpoznatijih imena koje je ove seone započelo domaću ligu. Smederevci su do pre dva kola bili sigurni putnici na završnicu Kupa, ne samo zbog sjajnih rezultata, već i zbog odlične ekipe koju su imali, ali ih je sustigao problem zvani otvoreni ugovori, ostali su bez najistaknutijih pojedinaca i u ovom kolu su izgubili od Napretka u Kruševcu rezultatom 76:63. Smederevci naredno kolo dočekuju lidera na tabeli, ekipu FMP-a, protiv koje će morati da pobede ukoliko žele na Kup. Napredak Rubin, osim pobede nad Smederevcima, ima zabeležen trijumf i nad Borcem u 8. kolu i potajno se nada njihovom kiksu narednog vikenda, pošto trenutno ima jednu pobedu manje od njih u borbi za to treće mesto. Kruševljani narednog vikenda gostuju u Zemunu, gde im uopšte neće biti lako da dođu do neophodne pobede koja bi im, uz eventualne poraze Borca i Smedereva, donela priliku da se bore za "Žućkovu levicu". Osmi predstavnik na Kupu Radivoja Koraća, uz tri prvoplasirana prvoligaša i četiri povlašćena abaligaša, biće pobednik 2. stepena Kupa KSS. Tamo su borbe stigle do polufinala  u kome jedan par čine Borac i Vršac Swisslion, a drugi FMP i Dynamic BG.

Pomenuta Mladost Admiral iz Zemuna narednog vikenda sigurno neće biti autsajder pred svojim navijačima protiv kruševačkog Napretka, jer tim Dragana Nikolića ulazi u formu koja je očekivana od samog starta prvenstva. Mladost je u subotu pobedila na gostovanju ekipu OKK Beograda rezultatom 87:78. Još jednu sjajnu partiju pružio je Stefan Pot, postigao je 31 poen i imao šest uspešnih dodavanja.

Košarkaši Vojvodine Srbijagas su teško ostvarili pobedu nad ekipom Jagodine rezultatom 84:73. Do nje su došli u finišu meča u kome su postigli četiri uzastopne trojke. Meč su bolje započeli Jagodinci koji su nakon prvih deset minuta stekli dvocifrenu prednost, ali su je u nastavku ispustili i činilo se da će Novosađani lako do pete ovosezonske pobede. Ipak, usledila je mnogo bolja igra Jagodine u poslednjo deonici i Vojvodina Srbijagas je morala dobro da se pomuči za trijumf nad fenjerašem u Prvoj ligi. Poslednja četvrtina meča završena je rezultatom 30:30, dok u prva tri perioda ekipe nisu bile tako efikasne.

MVP kola je Aleksa Avramović iz Borca koji je odigrao vrlo upečatljivu partiju. Predvodio je svoj tim do pobede sa čak 38 koševa, a uz to je dodao pet asistencija i tri ukradene lopte. Imao je fantastičan procenat šuta (8/9 za 1p, 9/9 za 2p i 4/5 za 3p) i sve to mu je u zbiru donelo rejting korisnosti 49. Utakmice 12. kola je posmatralo 2258 gledalaca po zvaničnoj statistici, najviše ih je bilo u Kruševcu, 750.

Rezultati 12. kola:

OKK Beograd - Mladost Admiral 78:87 (Valjarević 20p, 6as, Selaković 16p - Pot 31p, 6as, Beader 18p)

Napredak Rubin - Smederevo 1953 76:63 (Pejović 25p, 11sk, 3ul, Milojević 18p - Antić 16p, Šibalić 11p)

Vojvodina Srbijagas - Jagodina 84:73 (Đurović 21p, 9sk, Jovišić 19p, 8sk, 5ul - Frend 19p, 10sk, Kapetanović 18p)

FMP - Vršac Swisslion 77:55 (Apić 19p, Lazarević 10p - Tomašević 11p, Riboškić 10p, 3ul)

Sloga - Konstantin 71:75 (Matović 16p, 8sk, Vuletić 15p - Tasić 17p, 7sk, Stojačić 14p, 10sk)

Spartak - Borac 76:86 (Vulić 17p, 3ul, Drakulić 12p, 7sk, 4ul - Avramović 38p, 5as, 3ul, Micović 18p, 8sk, 4ul)

Beovuk 72 - Tamiš 76:74 (Vučićević 15p, Fundić 14p, 13sk, 3bl - Milošević 22p, Vujović 17p, 7sk)