Izvor: MVP.rs, 14.Dec.2015, 15:06 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DMLS: Stari Banovci pali nakon 974 dana
Odigrane utakmice 11. kola Druge muške lige Srbije.
Utakmicom u Starim Banovcima u nedelju uveče između Dunava i Srema okončano je 11. kolo drugoligaša. U direktnoj borbi za treću poziciju na tabeli slavili su gosti iz Sremske Mitrovice rezultatom 74:71 nakon velike borbe svih 40 minuta. u utakmici u kojoj nijedna ekipa nije imala veću prednost od šest poena razlike Srem je do pobede došao trojkom Saše Vasiljevića u poslednjim trenucima utakmice. Dunav je tako >> Pročitaj celu vest na sajtu MVP.rs << zabeležio poraz pred svojin navijačima nakon tačno 974 dana, poslednji put su u Starim Banovcima izgubili u sezoni 2012/13, 3.aprila 2013.godine, u 24.kolu Prve regionalne lige Sever, od ekipe Sv.Đorđe iz Žitišta.
Na vrhu tabele nema promena, Plana Hardeks i Dinamik su dve prvoplasirane ekipe. Plana je pred svojim navijačima relativno lako savladala ekipu Mladost iz Smederevske Palanke rezultatom 97:80, dok je Dinamik na svom terenu savladao Vojvodinu 85:77. Dinamik igra u ritmu sreda-nedelja, ambiciozni beogradski klub je stigao do polufinala 2. stepena Kupa KSS u kome se sastaje sa liderom prvoligaša, FMP-om iz Železnika.
Najneizvesnija utakmica odigrana je u Nišu, a u njoj je domaći Niš Fer Plej nakon preokreta u drugom poluvremenu stigao do druge pobede u prvenstvu, savladali su ekipu Beka rezultatom 62:61. Nišlije su slabo startovale ove sezone, ali u poslednja tri kola imaju dve pobede i sigurno je da se tim Vladimira Đorđevića neće predati u nastavku takmičenja, a karakteristika Druge loge je velika izjednačenost timova i stanje na tabeli se menja iz kola u kolo.
"Uprkos činjenici da nam je čak sedam igrača van stroja zbog pvreda, uspeli smo da ostvarimo veliku pobedu za nas, drugu uzastopnu na domaćem terenu. Vratili smo se u borbu za opstanak. Hteo bih da izdvojim i pohvalim Veljka Petrovića koji je igrao sa povrđenom rukom, Stisao zube i odigra junački. Takođe, centar Milan Milanović je "ludačkim" trojkama bio tvorac preokreta" - istakao je kapiten niškog tima Ivan Jovanović u izjavi za "MVP portal".
Podvig je napravio i aleksinački Napredak Maksi CO, na gostovanju u Čajetini savladali su ekipu Zlatibora 69:62. Boško Đokić je tako odneo pobedu nad Predragom Jaćimovićem, čovekom koga je nasledio na klupi Aleksinčana. Čajetinci nisu materijalizovali važnu pobedu iz prošlog kola protiv velikog rivala iz zlatiborskog okruga, ekipe užičke Slobode. Ni Piroćanci nisu materijalizovali veliki podvig iz prošlog kola u kome su savladali ekipu Dinamika, sa gostovanja u Zrenjaninu se vraćaj bez bodova. Proleter Naftagas je slavio rezultatom 86:83, ali uprkos činjenici da su čitavim tokom meča bili u prednosti do obede su došli i uz dozu sreće jer su na kraju umalo dopustili Piroćancima da naprave preokret.
Sloboda je sa druge strane pozitivno odreagovala nakon poraza, Užičani su odneli dva boda sa jednog od najtežih drugoligaških gostovanja, savladali su Zdravlje u Leskovcu 85:80. Osim pobede navijači Slobode slave i vest koja se proširila da će dres Užičana u nastavku sezone ponovo nositi Nikola Otašević, iskusni i pouzdani plejmejker što automatski menja klupske ambicije za ovu sezonu.
Najbolji igrač kola je Mihailo Todorović iz Plane Hardeks, predvodio je svoj tim do pobede sa 26 poena i devet skokova što mu je donelo rejting korisnosti 34.
Rezultati 10. kola:
Proleter Naftagas - Pirot 86:83 (Božović 20p, 6s, Nikolić 14p - Raičević 20p, 5as, Nenadić 17p)
Plana Hardex - Mladost (SP) 97:80 (Todorović 26p, 9sk, Stefanović 21p, 11sk, 3ul - Čvorović 22p, Pajković 13p, 5as)
Zlatibor - Napredak Maksi CO 62:69 (Marić 17p, 9sk, Đokić 16p - Pavlović 20p, 7sk, Cvetković 17p, 11sk)
Zdravlje Leskovac - Sloboda 80:85 (Jovanović 18p, 15sk, Tešanović 18p - Nikolić 23p, 9sk, Arnautović 19p, 9sk, 5as)
Dynamic BG - Vojvodina 85:77 (Krstović 16p, 8sk, Ilić 15p - Bjelica 22p, Berbakov 17p)
Niš Fair Play - Beko 62:61 (Milanović 20p, Tričković 14p, 8sk - Drekalović 13p, 2bl, Kilijan 10p, 8sk, 3ul)
Dunav - Srem 71:74 (Zorčić 18p, 7sk, 4bl Turukalo 12p - Đorđić 25p, 7sk, 3ul, Vasiljević 20p)
Individualni učinak igrača:
MVP: Mihailo Todorović (Plana Hardex) - 34 indeks
Poeni: Mihailo Todorović (Plana Hardex) 26 poena
Skokovi: Vladica Jovanović (Zdravlje Leskovac) - 15 skokova
Asistencije: Nikola Ristić (Zdravlje Leskovac) - 12 asistencija
Osvojene lopte: Nikola Ristić (Zdravlje Leskovac) - 5 osvojenih lopti
Blokade: Lazar Zorčić (Dunav) - 4 blokade
Tabela:
1. Plana Hardex Velika Plana 10/1
2. Dynamic BG Beograd 9/2
3. Srem Sremska Mitrovica 8/3
4. Dunav Stari Banovci 8/3
5. Vojvodina Novi Sad 6/5
6. Pirot 6/5
7. Sloboda Užice 5/6
8. Napredak Maksi CO Aleksinac 5/6
9. Proleter Naftagas 5/6
10. Zlatibor Čajetina 4/7
11. Zdravlje Leskovac 3/8
12. Mladost SP Smederevska Palanka 3/8
13. Beko Beograd 3/8
14. Niš Fair Play 2/9
(foto: KK Niš Fair Play/Stefan Komadinić)







