PL - Sterling pokrenuo Sitijevu mašinu, nastavlja se potera za Liverpulom! (video)

Izvor: Sportske.net, 26.Okt.2019, 15:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gosti iz Birmingema izdržali tek poluvreme.

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su pobedu u 10. kolu engleske Premijer lige pošto su na domaćem terenu savladali Aston Vilu sa 3:0.

Iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, mogli smo videti dosta uzbuđenja, prvi je zapretio Žezus koji nije bio precizan.

Sredinom poluvremena desio se sporan trenutak u kaznenom prostoru "građana", ali sudija Skot je nakon VAR asistencije odlučio da nije bilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << elemenata za najstrožu kaznu.

Puleni Pepa Gvardiole su dodali gas u nastavku meča, pa je Siti poveo već na startu drugog dela igre golom Rahima Sterlinga koji nastavlja sjajnu seriju golova ove sezone.

Nastavili su domaći igrači da stežu obruč oko ekipe iz Birmingema, takav pristup im se ponovo isplatio u 65. minutu kada je Kevin De Brujne uz dosta sreće savladao Hitona.

Konačnih 3:0 postavio je Ilkaj Gundogan pet minuta kasnije nakon pravog karambola u odbrani Vile.

Mančester siti utakmicu nije završio u punom sastavu pošto je Fernandinjo zaradio isključenje nakon drugog žutog kartona u finišu meča.