Treći poraz Saše Ilića u nizu – PAO opet bolji od Oly

Izvor: B92, 05.Feb.2024, 00:42

Fudbaleri Panatinaikosa savladali su Olimpijakos 2:0 u velikom derbiju grčkog šampionata, u okviru 21. kola.

Na taj način atinski "zeleni" nastavljaju borbu za titulu dok tim iz Pireja polako može da se oprašta od tog cilja.

Ekipa trenera Karlosa Karvahala sada, nakon poraza, ima devet bodova manje od lidera PAOK-a.

Strelci za Panatinaikos u meču koji je, kao i svi prethodnih nedelja, igran bez prisustva navijača (tako će biti do sredine ovog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << meseca), bili su Brazilac Bernar u 25. i Šveđanin Aleksander Tomas Džeremejef u 60. minutu.

PAO je tako drugi put ove sezone naneo poraz najvećem rivalu, doduše onaj prvi je upisan službenim rezultatom nakon ispada navijača u Pireju - i to u momentima slavlja domaćih posle postignutog gola.

Tada je PAO vodio srpski trener Ivan Jovanović, a jednako uspešno to radi i njegov naslednik Fatih Terim.

Panatinaikos je sada na tri boda od lidera PAOK-a.

Solunjani su, takođe u nedelju, upisali novu pobedu, u gostima kod Atromitosa, i to golovima u 89. i 93. minutu - 2:0.

Strelci su bili Švab i Konstantelias i tako naneli ekipi srpskog trenera Saše Ilića treći uzastopni poraz.