Izvor: MozzartSport.com, 06.Dec.2020, 15:22

Ozbiljan kiks na De Kajpu: Fejenordu malo igrač više (VIDEO)

Herakles odneo bod iz Roterdama

Tvente je obradovao sve izazivače skinuvši skalp Ajaksu u subotnjem derbiju gola, ali Fajenord nije umeo da iskoristi poklon. U meču u kojem je morao da pobedi samo 0:0 protiv Heraklesa, koji je pride meč završio sa desetoricom igrača.

Možda je mogao i sa devetoricom, ali je sudija u 35. minutu pokazao samo žuti karton Lukasu Šofsu, koji je otvorenim đonom uleteo u cevanicu Uroša Spajića. Spasa ipak nije bilo kad >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << je u 68. minutu Sinan Bakis nagazio na stopalo Markosa Senesija i tako zaradio drugi žuti karton.

Od nikakve pomoći Fajenordu. Očajno izdanje domaćeg tima, inače jedinog bez poraza u dosadašnjem toku Eredivizije. Međutim, ovaj je meč morao da se dobije. Herakles je tek 14. na tabeli, vezao je tri poraza, dok je roterdamski klub imao zicer da se poravna sa Viteseom na drugom mestu na tabeli i Ajaksu približi na samo bod zaostatka.

Međutim, potpuno je podbacio, u prvom poluvremenu je Tajler Malasija uzdrmao okvir gola, u dobroj poziciji je bio i Nikolaj Jorgensen, ali je i Raj Vlet mogao da pogodi na drugom kraju terena. U finišu meča, kad su gosti ostali sa desetoricom,  posebno opasan je bio rezervista Maruan Azarkan, zamenio je on baš Spajića, ali gola nije bilo i Fejenord je ispustio šansu da se potvrdi kao ozbiljan kandidat za šampionsku titulu.