Izvor: MozzartSport.com, 04.Jul.2020, 16:17

Ovnovi nasamarili Šumare i ostavili ih bez trofeja u 98. minutu

Na kraju, Notingemu samo bod na gostovanju Derbiju – 1:1

Zvučnije, značajnije trofeje u dogledno vreme gotovo sigurno neće osvajati, a ovog puta puta ostali su i bez onoga na koji jedini imaju pravo. Notingem je u derbiju Istočnog Midlendsa protiv Derbija imao minimalno vođstvo do pred sam kraj meča, ali je ipak morao da se zadovolji samo bodom – 1:1 (0:1).

Tek da ne bude zablude, radi se o trofeju Brajana Klafa, najvećoj legendi oba kluba, na koji Derbi >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << i Notingem polažu pravo posle svake pobede nad ovim drugim, bilo da je u pitanju meč prvenstva ili kupa. Ovoga puta, i jedni i drugi će ostati praznih ruku, a sve zahvaljujući napadaču Ovnova Krisu Martinu koji je golom u 98. minutu plen podelio na ravne časti.

Čini se sasvim zasluženo, jer iako su Šumari pogotkom Džoa Lolija odlično otvorili utakmicu, a Ovnovi ostali bez šuta u okvir gola u prvom poluvremenu, ekipa Filipa Kokua se u nastavku popravila, bila konkretnija, ali sve do finiša nije uspevala da naplati svoj trud. I činilo se da će tako ostati kada je rezervista Martin Vegorn u četvrtom minutu nadoknade ostavio ekipu na cedilu, zaradivši direktan crveni karton.

Međutim, Džo Voral je dva minuta kasnije bespotrebno napravio faul na sredini terena kada je njegova ekipa imala loptu u posedu i tako poklonio poslednju priliku domaćinu. Vejn Runi je namestio loptu, poslao je u šesnaesterac gostiju, a ona je posle velike gužve stigla do Martina koji je glavom ubacio u gol. Mreža se čak nije ni zatresla, ali to nije ni bitno, prešla je gol liniju i Ovnovima donela bod, ali su i sa njim izvan zone koja vodi u baraž za Premijer ligu, dok je Notingem propustio priliku da se preseli na treću poziciju.