Izvor: Sportski Žurnal, 24.Avg.2012, 13:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Orlovi se posle pet godina vraćaju u Novi Sad, rival Estonija
Čitavih pet godina Novosađani čekaju da na delu vide najbolji srpski tim. I dočekali su. Posle 2005. i velikog neuspeha tada reprezentacije Srbije i Crne Gore, naši najbolji košarkaši ponovo dolaze u Srpsku Atinu.
U petak (20,30 časova), u Velikoj dvorani SPC „Vojvodina izabranici Dušana Ivkovića ugostiće Estoniju.
Ipak, Marko Kešelj po dobrom pamti Novi Sad. Tog 22. jula 2007. godine, pred osam hiljada Novosađana postao je prvak sveta. Srbija je na >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << SP 19–godišnjaka osvojila zlatnu medalju.
– Sada se vraćam na mesto zločina – uz osmeh je uzvratio Kešelj na naše podsećanje na 2007. godinu i nastavio:
– Novosadska publika je i tada pokazala koliko voli košarku i reprezentaciju. Iz te generacije samo smo Mačvan i ja sada ovde. Nosimo u lepom sećanju to takmičenje i drago nam je da se posle pet godina vraćamo pred tu publiku.
Iz prošlosti smo se vratili u budućnost. Onu blisku, utakmicu protiv Estonije.
– Estonci su imali veliku pobedu protiv Izraela. Ne smemo da ih potcenimo, već moramo da uđemo maksimalno spremni. Jednom smo se opekli i to je dovoljno za ovaj krug kvalifikacija. Nadamo se pobedi, pa da mirno otputujemo u Izrael.
Nastavak na Sportski Žurnal...




