Izvor: MozzartSport.com, 25.Okt.2020, 17:00

Od Drinčićevog topa nema odbrane, Rad je svetski fenomen

Vojvodina uzela tri boda u Užicu

Zna se odavno kakvog topa ima u desnoj nozi Nikola Drinčić. Znao je to i golman Zlatibora Dušan Čubraković, ali mu to znanje ništa nije vredelo.

Namestio se Drinčić na 35 - ako ne i više - metara od gola Zlatibora i poslao đule pod prečku rivala. Gol, a kasnije i asistencija, za novu pobedu Novosađana u utakmici u kojoj su se, do pogotka, teško stvarale šanse – 2:0.

Štaviše, u celom prvom >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poluvremenu jedva da je bilo šuta na gol. Sa tri izmene na početku drugog dela Vojvodina je krenula oštrije, ofanzivnije, stvorila je dve dobre prilike, ali bez egzekucije. Ono što nisu uspele njegove kolege sa 15-16 metara, učinio je Drinčić sa duplo veće udaljenosti. Gol kakav se retko viđa. Čak Čubraković nije ni bio izašao od svoje linije, nije bio ni dekoncentrisan, prosto je lopta imala takvu putanju da je bežala od njega i na kraju pobegla u mrežu.

Na gol, dodao je kapiten Vojvodine i novu asistenciju na svoj konto: izveo je korner u 77. minutu, a Andrić je s peterca glavom prosledio fudbal u mrežu.

Ništa novo kada je Drinčić u pitanju, a ništa novo ni kada je Rad u pitanju.

Građevinari su definitivno omiljeni gost svakom timu u Superligi, pošto su danas u Novom Pazaru upisali 22. uzastopni poraz u prvenstvu – 2:1!

I ovde je viđen fantastičan gol. Potpisao ga je Nikčević, koji je sa roglja šesnaesterca poslao raketu u kontra rašlje, Kahriman je samo pogledom ispratio loptu u mrežu.

Finiš prvog poluvremena pripao je desnom beku Novog Pazara Abdulaju Siseu. Najpre je autogolom poklonio Radu izjednačenje, a onda je manirom „uzimala – davala“ sami tri minuta kasnije reagovao kao klasični napadač, utrčao je na peterac nakon centaršuta i glavom u padu zatresao mrežu za novo vođstvo Plavih. Tako je ostalo do kraja.

Do tri boda došla je Inđija u Bačkoj Palanci – 2:1.

Zeleni su dva puta vodili, u finišu utakmice drhtali, jer je Bačka promašila kapitalnu šansu, a onda postigla gol, koji je poništen zbog ofsajda.