Novi poraz Sakramenta, Srbi dvocifreni

Izvor: RTS, 23.Jan.2020, 04:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Sakramento kingsa poraženi su na gostovanju od ekipe Detroita sa 127:106. Bogdan Bogdanović postigao je 19, dok je Nemanja Bjelica ubacio 14 poena.
Kingsi nisu imali odgovor za raspoložene Pistonse, a pogotovo Rouza i Vuda.

Domaća ekipa je u drugoj i trećoj četvrtiniigrala bolje i stekla osetniju prednost, koju je bez problema odbranila do kraja meča.
Nemanja Bjelica na parketu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je proveo nešto manje od 30 minuta kao starter za Sakramento i ostvario učinak od 14 poena, devet skokova i pet asistencija.

Bogdan Bogdanović bio je drugi najbolji strelac ekipe, pošto je za manje od 25 minuta ubacio 19 poena.
U redovima Kingsa istakli su se još Foks sa 22 i Hild sa 14 poena.
Čak sedam igrača Detroita postigli su dvocifrene poene.
Sjajan meč odigrali su plejmejkeri, startni Rouz sa 22 poena i 11 asistencija i sa klupe Džekson sa 22 poena.
Poen više od njih imao je Vud, a Galovej je dodao 14.
Detroit je upisao 17. pobedu i zajedno sa 28 poraza zauzima devetu poziciju na Istočnoj konferenciji.
Sakramento sa učinkom od 15 pobeda i 29 poraza nalazi se na 14, pretposlednjem mestu na Zapadu.
Nikola Jokić zabeležio je tripl-dabl u porazu Denvera od Hjustona.
Debi u najjačoj ligi sveta iamo je i Zajon Vilijamson
Kompletne rezultate sa noćašnjih mečeva i tabelu NBA lige možete pogledati OVDE.