Njukasl siguran, šestoligaš napravio iznenađenje u FA kupu

Izvor: B92, 06.Jan.2024, 16:45

Fudbaleri Njukasla plasirali su se u četvrto kolo FA kupa trijumfom u gostima nad Sanderlendom (3:0).

"Svrake" su tako ovom pobedom nad šestoplasiranim timom Čempionšipa prekinuli niz od četiri poraza u svim takmičenjima.

Tim Edija Haua je do prednosti stigao u 35. minutu, posle autogola Balarda, da bi Isak odmah na startu nastavka, u 46. minutu, duplirao vođstvo.

Švedski napadač je tačku na ovaj susret stavio u 90. minutu, pogotkom iz penala. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Pre Njukasla, još četiri tima su obezbedila plasman u narednu fazu najmasnovnijeg takmičenja u Engleskoj.

Najveće iznenađenje priredio je šestoligaš Mejdstoun, koji je sa 1:0 pobedio trećeligaša Stivenidž.

Koventri je bio bolji od Oksforda rezultatom 6:2, Lester je slavio u gostima kod Milvola (3:2), dok je Ipsvič kao gost pobedio Vimbldon – 3:1.