Izvor: B92, 22.Nov.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neredi u Podgorici,meč kasnio 2 sata !
Derbi 13. kola prve fudbalske lige u Podgorici izmedju Budućnosti i Crvene zvezde počeo je sa 2 sata zakašnjenja posle velikih nereda pre početka meča na stadionu "pod Goricom".
Neredi su počeli kada je na stadion bačen suzavac a velika većina gledalaca je napustila stadion.
Igrači oba tima su povučeni u svlačionice sa terena stadiona pod Goricom, a ubrzo posle toga su navijači počeli nerede na tribinama, pa je intervenisala i policija.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Dežurni lekar Hitne pomoći Ana Ostojić rekla je agenciji Beta da je do sada lekarsku intervenciju zatražilo 25 osoba zbog problema izazvanih udisanjem suzavca, kao i zbog povreda glave, ruke, šake...
Ona je precizirala da je 10 osoba prebačeno u Urgentni blok Kliničkog centra u Podgorici zbog težih povreda.
S druge strane, u Centru bezbednosti u Podgorici i u operativnom centru Ministarstva unutrašnjih poslova Crne Gore, Beti je rečeno da je taj broj znatno manji, i da je povredjeno samo četiri ili pet navijača.
Medju pripadnicima policije nije bilo povredjenih, navode u tim ustanovama i dodaju da to nije bio ozbiljan incident i da je policija brzo uspostavila red.
Delegat utakmice Momir Djurdjevac izjavio je Radiju Crne Gore da su oba tima voljna da večeras odigraju utakmicu, ali da će se ona održati samo ako budu obezbedjeni uslovi za to. Meč je počeo oko 18 sati,a fudbaleri Crvene zvezde poveli su u 32.minutu sa 1:0 golom Žigića.





