Izvor: Sportske.net, 08.Dec.2019, 01:06

Nemoć Juventusa u Rimu, ''SMS'' će dugo pamtiti ovaj gol! (video)

Nemoć Juventusa u Rimu, SMS će dugo pamtiti ovaj gol! (video)

Od večeras više nema neporaženih ove sezone u Seriji A. Drugi vezani kiks aktuelnog šampiona, Sergej Milinković-Savić čovek odluke.

Posle remija (2:2) sa Sasuolom u prošlom kolu, ekipa Juventusa večeras se još lošije provela na gostovanju u Rimu protiv Lacija.

Domaćin je dobio ovaj duel rezultatom 3:1, što je prvi poraz Juventusa od početka sezone i sada ''Stara dama'' zaostaje dva boda za vodećim Interom.

A sve je za Juve počelo >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << kako su mogli da požele. Igrao se 25. minut meča, Betankur je asistirao Ronaldu, a prva zvezda Juventusa čeka loptu na drugoj stativi i pogađa mrežu Strakoše za vođstvo Juventusa od 1:0.

Ipak, u poslednjim trenucima prvog dela igre, Lacio stižedo izjednačenja i najavljuje potpuni preokret. Luis Alberto je bio asistent, a Luiz Felipe egzekutor i na poluvreme se otišlo rezultatom 1:1.

Ključni trenutak u nastavku dogodio se u 69. minutu, kada je Kvadrado kao posldnji igrač odbrane prekršajem zaustavio protivničkog igrača i zaradio direktan crveni karton.

Juve je ostao sa igračem manje, a samo pet minuta kasnije Luis Alberto upisuje još jednu, majstorsku asistenciju, ovoga puta za našeg Sergeja Milinković-Savića, koji u kaznenom prostoru beži De Lihtu, sjajno prima loptu i završava je preciznim udarcem za vođstvo Lacija od 2:1.

Četiri minuta kasnije, golman Šćešnji je skrivio jedanaesterac, faulirao je Koreu u situaciji jedan na jedan, bila je to sjajna prilika da Imobile stavi tačku, ali on iz dva pokušaja nije uspeo da zatrese mrežu.

Ostalo je 2:1, sve do petog minuta nadoknade, kada je ''sevnula'' nova kontra Lacija, a u gol ju je pretvorio Kaisedo za konačnih 3:1 u korist Lacija.

Ovo je prva pobeda Lacija nad Juventusom u Rimu još od 2003. godine!