Izvor: Glas javnosti, 17.Okt.2008, 07:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neću da vozim sporo
Vodeći u generalnom plasmanu vozača Formule jedan Luis Hamilton kaže kako da ne planira da promeni agresivni nastup vožnje na predstojećoj trci za Veliku nagradu Kine u nedelju, iako su mu bivši svetski prvaci tog sporta savetovali da ukoliko želi titulu prvaka, vozi mirno poslednje dve trke šampionata. Hamiltona su kritikovali bivši i sadašnji vozači F1 zbog agresivnosti na prošlonedeljnoj trci u Japanu, zbog čega je ostao bez bodova za šampionat Formule jedan. On ima pet bodova >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << prednosti u odnosu na drugoplasiranog vozača Ferarija Felipea Masu.
- Kada ne postižete dobre rezultate, očekujete da vas kritikuju, ali morate da nastavite dalje i da to ostavite iza sebe. U Kini se osećam snažno kao i na ostalim trkama. Ostale su dve trke do kraja, imam pet bodova prednosti. Ne planiram da promenim pristup, ovo su auto-trke, kako drugačije da vozim - zapitao se Hamilton.
On nije želeo da komentariše izjave bivšeg klupskog kolege iz Meklarena Alonsa.
- Najvažnije je da dobro radim svoj posao. Ako uspem da budem u vođstvu, biće dobro, a ono što će drugi vozači raditi nije moja stvar - rekao je Britanac u najavi pretposlednje trke šampionata Formule jedan, koja će biti vožena u Šangaju u nedelju, 19. oktobra u 9 sati po srednjeevropskom vremenu.
Pogledaj vesti o: Formula 1, Japan
Hamilton: "Ne menjam stil vožnje"
Izvor: B92, 16.Okt.2008, 14:37
..Vodeći u generalnom plasmanu vozača Formule jedan Luis Hamilton rekao je da ne planira da promeni agresivni nastup vožnje na trci za Veliku nagradu Kine u nedelju, iako su mu bivši svetski prvaci tog sporta savetovali da ukoliko želi titulu prvaka, poslednje dve trke šampionata mora da vozi mirno....
Hamilton prvi na nezvaničnim treninzima
Izvor: RTS, 17.Okt.2008
Meklarenov automobilista Luis Hamilton sa više optimizma može očekivati kvalifikacije za Veliku nagradu Kine u formuli 1. Na nezvaničnim treninzima u petak ostvario je najbolje vreme. .Hamilton je bio najbrži na oba nezvanična treninga, ali je važno...














