Napoli na pogon Osimena i Kvarachelije do tri boda

Izvor: B92, 16.Dec.2023, 21:37

Fudbaleri Napolija pobedili su Kaljari (2:1), u utakmici 16. kola Serije A.

Utakmica na stadionu "Dijego Armando Maradona" kasnila je pola sata zbog problema sa krovom usled jako vetra u Napulju.

Oba tima imala su šanse u prvom poluvremenu, Auđelo i Nandes kod gostiju, a Rahmani i Kajuste kod Napolija.

U nastavku je Napoli krenuo odlučnije, ali nije to delovalo najsjajnije – sve do 69. minuta, kada je Mario Rui centrirao Viktoru Osimenu za pogodak. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Tri minuta je trebalo Kaljariju da izjednači, a sjajno se u petercu snašao Leonardo Pavoleti.

Strašan tandem Napolija proradio je u 75. minutu, kada je Kvarachelija iskoristio dodavanje Osimena i uz pomoć stative pogodio, za ispostaviće se konačnih 2:1.

Napoli je četvrti na tabeli sa 27 bodova, dok je Kaljari 16. sa 13 poena.