Izvor: MozzartSport.com, 12.Jun.2020, 21:49

Na Granadu niko ne računa, a ona stigla do polufinala kupa i cilja Evropu (VIDEO)

Hetafe se raspao za devet minuta

Sjajno je izgledao Hetafe pre korone. Eliminisao je Ajaks, trebalo da odmori snage sa Interom u Ligi Evrope, tukao je Majorku na strani, konkuriše i dalje za plasman u Ligu šampiona, ali se od nje udaljio u prvoj rundi La Lige posle pauze, tako što je položio oružje na gostovanju Granadi – 1:2.

I to uprkos činjenici da je vodio. Sastav Pepea Bordalasa bolje je otvorio drugi meč 28. prvenstvenog kola i već u 20. minutu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << stekao prednost. O čas posla su gosti prebacili težište zbivanja sa svoje polovine u kazneni prostor rivala, tamo je izvrsni Barselonin đak Mark Kukurelja pokazao koliko vešt može da bude na krilu, proigrao je Davida Timora, a vezista tima iz madridskog predgrađa bez problema pronašao lopti put do mreže.

Delovalo je tad da je Hetafe na pragu plena. Ili bar njegovog dela. Jer, skoro tri godine nije znao za neuspeh na gostujućim terenima u situaciji kad povede. Poslednji poraz takve vrste pretrpeo je od Deporitva na Rijazoru septrembra 2017, da bi večeras sapleten u razmaku od samo devet minuta.

Spotakao ga je Karlos Fernandez. Kad već pominjemo Deportivo, baš je iz La Korunje početkom ove sezone stigao u Granadu, dao je pre pauze pet golova u Primeri, a večeras obogatio slado za još dva. Mada, moraće da časti nespretnu odbranu Hetafea, a posebno golmana Soriju, koji je zabrljao u 79. minutu, kad je domaćin okrenuo rezultat.

Na ovaj način, Granada – koja je zadivila špansku javnost doguravši do polufinala Kupa kralja – došla je u priliku da se bori za plasman u Ligu Evrope. Od te zone udaljena je samo bod. Niko na nju nije računao kao na bitan faktor, ali je pokazala da se na nju mora obratiti pažnja.